W ostatnim czasie pogoda nas rozpieszcza. Pod koniec lata możemy wygrzewać się na słoneczku. Stąd też nasze „Radosne Słoneczka” wybrały się na spacer ulicami Wojcieszyc, aby móc obserwować przyrodę. Dzieci błyskawicznie poradziły sobie w szatni ze zmianą bucików i wyszły z przedszkola dobrane w pary. Podczas spaceru dostrzegliśmy krzak dzikiej róży, owocującą jabłoń i gruszę. W tak piękny dzień przyjemnie jest spacerować. 

W środę, 16 września „Mądre Sówki” wybrały się do pobliskiego parku „Dębina” po żołędzie. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcując z przyrodą, ochoczo zbierały żołędzie do koszyczka. Wracając do przedszkola zatrzymaliśmy się przy drzewie jarzębiny, na którym lśniły piękne czerwone owoce. Zebrane przez dzieci jesienne skarby ozdobiły kącik przyrodniczy w sali.

W roku szkolnym 2020/2021 grupa „Tęczowe Nutki” kolejny raz zaprosiła do siebie Małego Misia, który wprowadzi dzieci w magiczny świat literatury dziecięcej. Tegoroczna edycja porusza ważne dla dzieci tematy takie jak: emocje, ekologia, zdrowie czy poznawanie świata, łącząc to w spójną całość i wspierając się literaturą dziecięcą, dla pokazania barw bajek i opowiadań, ale także ich głębokiego przekazu w prostych dla dzieci słowach. „Tęczowe Nutki” z pomocą biblioterapii będą poruszały „dorosłe” tematy, pokonywały kolejne trudności i znajdowały zrozumienie i akceptację dla inności, a w tym wszystkim pomoże im Miś – mały, biały, przedszkolny Przyjaciel.

Choć pogoda za oknem na typowo jesienną jeszcze nie wygląda, to grupa „Wesołych Misiów” już szykuje się na nadejście nowej pory roku. Przedszkolaki na zajęciach tworzyły swoje jesienne drzewo. Każde dziecko odbiło własną dłoń na konturze drzewa, dzięki czemu powstały na nim kolorowe liście. Wspólnie wykonana praca dzieci, aktualnie zdobi jedną ze ścian w sali.

Dnia 15 września rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Kropki – dzień, w którym należy uświadamiać dzieciom, dorosłym oraz sobie samemu wartość człowieka oraz jego wyjątkowość. Podczas czytania opowieści o „Małej Kropce”, dzieci dowiedziały się, jak Kropka wątpiła w swoje możliwości, a później odkryła, jaki wpływ ma na inne osoby i co dzięki temu może osiągnąć.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków z grupy „Bajkowe Motyle” do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście. Park ten jest ozdobą naszej miejscowości, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas.

Co prawda temperatura powietrza jeszcze dość wysoka, ale w przyrodzie już widać zmiany w związku ze zbliżającą się jesienią. „Wesołe Misie” wybrały się więc na spacer do parku, aby „wyśledzić" Panią Jesień. Znaleźliśmy jarzębinę, żołędzie i szyszki - nasze pierwsze dary jesieni. Będziemy częstymi gośćmi w parku, aby nowa pora roku nam nie umknęła.

„Tęczowe Nutki”, jak każda z grup przedszkolnych, obchodziły Dzień Pierwszej Pomocy. Podczas zajęć z wychowawcą, przedszkolaki przypomniały sobie co zrobić w sytuacjach, które zagrażają naszemu życiu lub zdrowiu, jakie są numery alarmowe oraz co znajduje się w apteczce i jak tego użyć. Jednak najważniejsze było przypomnienie i przećwiczenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli masażu serca. Najpierw dzieci dowiedziały się z prezentacji multimedialnej w jakiej kolejności należy zabrać się za udzielanie pomocy, a później w praktyce ćwiczyły na fantomie.