Miesiącem, w którym będzie pełniony dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu (dla dzieci z terenu gminy Kłodawa), jest w tym roku LIPIEC. W miesiącu sierpniu pracuje przedszkole w Kłodawie. Jeśli nie będą wprowadzone dodatkowe przepisy mówiące o konieczności zastosowania jakichkolwiek obostrzeń ze względu na COVID 19, organizacja zajęć opiekuńczo – wychowawczych będzie miała miejsce w Różankach. Karty zapisu na dyżur wakacyjny w lipcu należy składać w sekretariacie oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach i w Różankach w dniach od 04 maja 2021 r. do 07 czerwca 2021 r. Wnioski dostarczone po terminie nie będą rozpatrywane. Karty zapisu są do pobrania na stronie internetowej oraz u intendentów przedszkola.

KARTA WAKACYJNA

 

W pierwszym dniu swojej przedszkolnej przygody nasi wychowankowie przekraczając próg sali nie myślą o tym, jak szybko minie ten wspaniały czas. Dla niektórych dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach czas beztroskiej zabawy i nauki właśnie mija – kończą swoją edukację przedszkolną. Dnia 16-tego czerwca 2021 r. nasi absolwenci mieli swoje święto, czas całkowicie poświęcony im i ich osiągnięciom. Podczas uroczystości gościliśmy Panią Annę Mołodciak Wójta Gminy Kłodawa, Panią Sekretarz Karolinę Niciejewską, Prezydium Rady Rodziców oraz wszystkich Rodziców naszych absolwentów.

Dnia 16 czerwca 2021 r. młodsze przedszkolaki z oddziału w Różankach uroczyście pożegnały swoich kolegów i koleżanki z grupy „Bajkowe Motyle”. Piosenką i wierszem dzieci przypomniały naszym absolwentom miłe, przedszkolne chwile, życzyły udanych wakacji i powodzenia w szkole. Nasze najstarsze przedszkolaki otrzymały od Misiów i Sówek imienne prezenty, dzięki którym wspominać będą pobyt w „Wesołej Gromadzie”.

Jednym z ostatnich zadań w Programie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, było samodzielne wykonanie pocztówki z wakacji. Z racji tego, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami Mały Miś postanowił pomóc dzieciom. Zadaniem przedszkolaków było narysowanie kartki z wymarzonego, wakacyjnego miejsca.

Po raz ostatni przed wakacjami gościliśmy dziś w przedszkolnym laboratorium. Tym razem w wersji plenerowej, z dodatkową atrakcją w postaci tysięcy baniek. Temat o tym co pływa na powierzchni wody, a co się topi i dlaczego tak się dzieje, okazał się ciekawy i wcale nie oczywisty.

„Wesołe Misie” doskonale wiedzą, że układanie puzzli to świetna zabawa. Zabawa, która posiada walory edukacyjne. Czego uczy układnie puzzli? Choćby wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu, bo jeśli się chce zobaczyć, co wyjdzie po złożeniu wszystkich kawałków (a kto by nie chciał?), nie ma rady: trzeba się do tego przyłożyć.

Jak niewiele trzeba, żeby dzieci „super” się bawiły. Wystarczy kolorowy papier, klej, sznureczek i latawiec gotowy. W piątek „Mądre Sówki” zrobiły latawce, które wykorzystały do zabawy na placu przedszkolnym.

Dnia 10 czerwca w grupie „Bajkowych Motyli” Pani Natalia, nasza specjalistka od laboratoryjnych ciekawostek, przedstawiła dzieciom kilka doświadczeń. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się „czarom” dziejącym się podczas pokazu. Wspólne eksperymentowanie z dziećmi pozwala im poznać smak naukowej pasji i odkryć radość uczenia się nowych rzeczy.