Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątania Świata". Jest to atrakcyjna forma edukacji ekologicznej, dzięki której dzieci uczą się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.  Dnia 23 września przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Różankach uczestniczyły w zajęciach „Świat w naszych rękach”. 

Nasze Przedszkole już od wielu lat uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej, ukazanie skutków zaśmiecania naszej planety oraz wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

O tym, że z mydłem jest świetna zabawa, przekonały się dzieci z grupy „Radosne Słoneczka”, które uczestniczyły w pierwszych zajęciach programu „Czyściochowe przedszkole”. Zaczęliśmy ten cykl od ważnego tematu – mycia rąk. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami mydła oraz produktami do odświeżania dłoni. Omówiliśmy sytuacje, w jakich należy myć ręce, a dla utrwalenia tej wiedzy wykonaliśmy plakat z ilustracjami.

Grupa „Wesołych Misiów” rozpoczęła realizację programu „Nasze przedszkolne laboratorium”. Pierwsze zajęcia polegały na ustaleniu zasad, jakie będą obowiązywały podczas trwania Programu. Przedszkolaki sprawdziły, jakie zabawki z sali mogą pływać, a które zatoną. Dzieci testowały również, co odstrasza brud i dowiedziały się dlaczego mycie rąk jest tak ważne.

To już w tym tygodniu rozpoczyna się jesień, dlatego „Tęczowe Nutki” wybrały się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak nowej pory roku. Wzięliśmy ze sobą kosz, aby znalezione „dary” zanieść do przedszkolnej sali i cieszyć się nimi dłużej. Na spacerze przedszkolaki znalazły kasztany, noski klonowe, nasiona lipy, a także szyszki, jarzębinę i pigwę. Wszystkie te piękne i kolorowe prezenty od Pani Jesieni schowane w koszyku zdobią przedszkolny kącik przyrodniczy „Tęczowych Nutek”.

W piątek nasze „Kochane Urwisy” obchodziły swoje własne święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W oddziale w Wojcieszycach od rana było bardzo kolorowo – dzięki wesołym strojom przedszkolaków i dekoracjom. Święto jest tak wyjątkowe, że panie również zapragnęły wcielić się w role przedszkolaków.  Dzień był pełen atrakcji, a wśród nich znalazły się  zabawy z ciekawymi akcesoriami i konkursy z nagrodami.

„Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały” - takim okrzykiem rozpoczęliśmy w oddziale w Różankach  obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Od rana w naszej „Wesołej Gromadzie” rozbrzmiewała wesoła muzyka, a panie wychowawczynie witały każdego przedszkolaka, wręczając mu kolorową opaskę i balonik. Każde dziecko, aby mieć dobry humor i chęć do zabawy, posypane zostało magicznym pyłem.  

Dnia 18 września „Wesoła Gromada” świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci są naszym największym Skarbem, dlatego wszyscy bardzo się starali, żeby ten dzień był wyjątkowy. Najważniejsze Osoby z naszej gminy przygotowały dla przedszkolaków wspaniałe niespodzianki. Pani Wójt Anna Mołodciak przekazała nam kosze owoców na drugie śniadanko w dniu tak świątecznym, jakim jest Dzień Przedszkolaka.