„Żółty Talerz” to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta ponad 17 500 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 3000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych - również w naszym Przedszkolu.


„Żółty Talerz” został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat. Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie. W tym celu koordynatorzy „Żółtego Talerza” z wszystkich placówek objętych programem biorą udział w specjalnych warsztatach w warszawskiej Pracowni Efektu Domina, podczas których uczą się, jak atrakcyjnie przygotowywać pożywne potrawy dla dzieci.
Przedszkolaki z „Wesołej Gromady” na co dzień korzystają z programu, dzięki któremu posiłki są jeszcze bogatsze i smaczniejsze. Dodatkowo dzięki wsparciu Fundacji Kluczyk Foundation mamy możliwość wprowadzania dzieci w poznawanie coraz to nowszych smaków i zaznajamiania ich ze zdrowym i jednocześnie smacznym jedzeniem.

 

 

GALERIA FOTO