OGŁOSZENIE

 

 

Na spotkanie do Sali zabaw, nieodpłatnie, można zabrać dzieci.

WYCIECZKA DO OŚRODKA ZDROWIA

WYCIECZKA DO OŚRODKA ZDROWIA

 

Dnia 21 listopada „Wesołe Misie" odwiedziły ośrodek zdrowia w Różankach. Zwiedzając różne gabinety dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca i czym zajmuje się lekarz, pielęgniarka, stomatolog i rehabilitant. Po wejściu do budynku, w poczekalni czekała na nas pielęgniarka - pani Dorota Gustowska, która mówiła o potrzebie szczepień profilaktycznych i badaniach kontrolnych. Dzieci mogły się zważyć i zmierzyć. Za poświęcony czas i cenne informacje przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce piękną kartkę z podziękowaniami.

Czytaj więcej...

KANAPKI ZDROWE I KOLOROWE

KANAPKI ZDROWE I KOLOROWE

 

W naszym przedszkolu kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki. „Wesołe Misie” uczyły się ostatnio co powinno wchodzić w skład codziennej diety, a co należy ograniczać. Przedszkolaki były zgodne, że ze słodyczami i słonymi przekąskami nie należy przesadzać, natomiast warzyw nigdy za wiele. Dzieci z ochotą zabrały się do przygotowania kolorowych kanapek z razowego chleba z serem, wędliną i warzywami – sałatą, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką. Kanapki wyszły tak apetyczne, że dzieci od razu je „spałaszowały”.

Czytaj więcej...

ZABAWA Z GLINĄ

ZABAWA Z GLINĄ

 

„Tęczowe Nutki”, jak wszystkie dzieci na świecie uwielbiają zabawy z plasteliną i masą solną. Dzisiaj przyszła kolej na glinę ceramiczną. Temat prac był dowolny, ale dzieci zasugerowały się tematyką ubiegłego tygodnia i powstały piękne domy i domki oraz to, co znajduje się wokół nich, czyli drzewa, zwierzęta, ogrodzenie. Glina jest materiałem bardzo plastycznym.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

Corocznie, dnia 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To ważne wydarzenie ma nam zwracać uwagę na dzieci, w kontekście praw im przysługujących. Każde dziecko powinno być tak samo traktowane przez wszystkich, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Konwencja praw dziecka, potocznie zwana konstytucją praw dziecka zakłada, że dzieci nie są w pełni dojrzałe i na tyle świadome, by same mogły o siebie zadbać, przez co należy im się szczególna opieka i ochrona.

Czytaj więcej...