Dnia 13 czerwca 2019 r. najstarsze przedszkolaki z grupy „Tęczowych Nutek” oraz „Bajkowych Motyli” uroczyście zakończyły edukację przedszkolną w „Wesołej Gromadzie”. Wzruszeni Rodzice dziękowali wszystkim pracownikom Przedszkola za pomoc w wychowaniu dzieci, za serce, trud i cierpliwość. W spotkaniu brały udział wszystkie przedszkolaki, aby życzyć przyszłym uczniom wielu sukcesów w szkole. Podczas uroczystości dzieci pasowane były przez Gospodarza naszej gminy – Panią Wójt, na Honorowych Obywateli Gminy Kłodawa. Ten podniosły akcent uroczystości zwieńczony został wręczeniem przez Panią Dyrektor Przedszkola Joannę Grymuzę oraz Panią Wójt Annę Mołodciak dyplomów ze zdjęciami dzieci, podziękowań dla Rodziców oraz pamiątek z dzisiejszej uroczystości.

 

 

Do widzenia chłopcy, dziewczynki żegnajcie,
o naszym Przedszkolu nie zapominajcie!

Dnia 13.06.2019 r. młodsi koledzy i koleżanki z grupy ,,Mądre Sówki” i ,,Wesołe Misie” dziękowali starszakom za czas, który razem spędzili. Za wskazówki, dobre rady i wspólne zabawy. Wszystkie dzieci żegnały ich piosenkami, zapraszając jednocześnie do wspólnego spędzenia wakacji.

 

 

Przedszkolaki z grupy „Tęczowe Nutki” zapoznając się z wakacyjną tematyką, postanowiły zgłębić tajemnice morza. Zajęcia rozpoczęły się w miejscu nietypowym – na przedszkolnym placu zabaw, który zmienił się w miejsce odkrywania podwodnego świata. Rozmowa z dziećmi na temat bezkresnej wody pokazała dokładnie czego dzieci oczekują, aby zajęcia były fascynującą przygodą.

 

 

Dnia 12.06.2019 r. nasze oddziały przedszkolne miały okazję brać udział w prelekcji prowadzonej przez pana Romualda Burczyka, która dotyczyła gospodarki odpadami, czyli dobrze rozumianego recyklingu. Nasi najmłodsi popisali się posiadaną wiedzą znając odpowiedź na każde pytanie naszego gościa. Przedstawiciel Związku Celowego Gmin MG-6, przypomniał przedszkolakom na czym polega recykling i jakiego koloru pojemniki są odpowiednie do konkretnych odpadów.

 

 

W połowie czerwca w naszym przedszkolu zaroiło się od marchewek różnej maści – prawdziwych, pluszowych, papierowych... nawet przedszkolaki upodobniły się do tego słodkiego przysmaku, ubierając się na pomarańczowo. Tego dnia wszystko kręciło się wokół tematu marchewki.