W piątek, 5 kwietnia maluszki z grup „Radosne Słoneczka” i „Mądre Sówki” wybrały się do kina na film pt.: „Robaczki z zaginionej dżungli”. Już wejście do kina, utrzymane w nowoczesnym, kosmicznym wręcz klimacie, zrobiło na dzieciach duże wrażenie. Maluchy grzecznie zajęły miejsca w dużych fotelach i od chwili rozpoczęcia seansu siedziały, jak zaczarowane. Film, w którym została wykorzystana technologia nakładająca grafikę komputerową na rzeczywiste ujęcia, bardzo spodobał się dzieciom.

 

 

Dnia 05 kwietnia „Wesołe Misie” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Modrzejewskich w Różankach. Dzieci, poszerzały i utrwalały wiadomości dotyczące hodowli zwierząt w gospodarstwie wiejskim. Osobiście mogły zobaczyć, jak żyją zwierzęta na wsi (krowy, gęsi, kury, koty i psy), jak należy się nimi opiekować oraz jakie korzyści z hodowli mają ludzie.

 

 

W związku z przypadającymi na dzień 2 kwietnia urodzinami znanego wszystkim H.Ch. Andersena, „Bajkowe Motyle” postanowiły bliżej poznać dorobek baśniopisarza. Obejrzały prezentację multimedialną o życiu i twórczości sławnego Duńczyka i jego najbardziej znanych baśniach. Wysłuchały również ebooka o „Brzydkim kaczątku” i bawiły się przy muzyce Camille Saint-Saëns „Karnawał zwierząt – Łabędź”.

 

 

„Bajkowe Motyle” były dziś w bibliotece w Różankach. W związku z Międzynarodowym dniem książek dla dzieci, najlepiej o książkach rozmawiać właśnie tam, gdzie jest ich najwięcej. Obejrzeliśmy zbiory biblioteki i rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, jak o książki należy dbać, aby służyły nam jak najdłużej. Przy okazji urodzin H. Ch. Andersena dzieci pochwaliły się zdobytą o nim wiedzą.

 

 

Dnia 1 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Dzieci z grupy ,,Wesołe Misie” zaprosiły koleżanki i kolegów z grupy ,,Bajkowe Motyle” do wspólnych obchodów tego święta. Nasze spotkanie miało zwrócić uwagę dzieci na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić do ich ochrony i obserwacji. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach dotyczących ptaków.