Grudzień jest miesiącem wprowadzającym nas w nastrój świąteczny. Przedszkolaki z grupy „Radosne Słoneczka” wybrały się do sali zabaw „Yaba Daba Doo” w Gorzowie Wlkp. Dzieci od kilku dni wyczekiwały zaplanowanej atrakcji. Zaraz po śniadaniu grupa „maluszków” z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach zasiadła w wygodnych fotelach autokaru. Dzieci zachwycone atrakcjami w sali zabaw szybciutko wypełniły zjeżdżalnie, tunele oraz „baseny” z kulkami.

 

 

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Dnia 6 grudnia z pięknymi prezentami przyjechał również do przedszkolaków w Różankach. Oczekując upragnionego gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały tekstu pt. ,,Opowieść o Świętym Mikołaju”, którą przedstawiły wychowawczynie grup. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się we własnej osobie Święty Mikołaj.

 

 

Dnia 4 grudnia „Radosne Słoneczka” wzięły się na poważnie za przygotowania do wizyty Świętego Mikołaja. Samodzielnie odmierzając składniki, przygotowały pachnące ciasto piernikowe, a następnie rozwałkowały je i powycinały ciasteczka w przeróżnych kształtach. Po upieczeniu i wystudzeniu pierniczków przedszkolaki posmarowały je lukrem i udekorowały różnorodnymi posypkami. Część z tych kolorowych, smakowitych ciasteczek trafiła do paczki dla Mikołaja, pozostałe do brzuszków małych cukierników.

 

 

Na ten dzień dzieci czekały cały rok. Kiedy nastał 6 grudnia przedszkolaki z Wojcieszyc powyjmowały z szaf czerwone ubrania i przywdziały czapki pomocników Mikołaja. Tak przygotowane zebrały się w sali „Radosnych Słoneczek” i przywołały gościa piosenką. Święty nie kazał na siebie długo czekać, już po chwili pojawił się na tarasie, skąd wszedł do przedszkola. Dzieci przywitały go wierszem, podarowały mu wykonane przez siebie pierniczki, zatańczyły taniec śnieżynek i zaśpiewały mikołajkową piosenkę.

 

 

Dnia 4.12.2018 r. dzieci z grup „Bajkowe Motyle” i „Tęczowe Nutki”, wybrały się do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Obejrzeliśmy barwny, zabawny spektakl p.t. „Tymoteusz wśród ptaków”. Dzieci zaproszone zostały do świata niedźwiadka Tymoteusza, gdzie wśród rozśpiewanych ptaków bohater znajduje porzucone jajo.