W piątek, 15 lutego w przedszkolu w Wojcieszycach odbył się bal karnawałowy. Dzieci od rana z podekscytowaniem prezentowały swoje stroje i podziwiały przebrania kolegów. Tematem przewodnim balu była podróż dookoła świata, zatem wszyscy wsiedli do wyimaginowanego samolotu i przenieśli się do Afryki. Tam czekała je niespodzianka – prezent od kolegi z Czarnego Lądu. Przy jego odpakowywaniu dzieci musiały wykazać się zarówno zręcznością, jak i cierpliwością, bowiem paczka miała wiele warstw.

 

 

W piątek 15 lutego w grupie „Wesołych Misiów” odbyła się pogadanka na temat patriotyzmu lokalnego, w ramach realizacji programu „Przedszkole Młodych Patriotów”. Zajęcie rozpoczęło się od przypomnienia wyglądu mapy – fizycznej i administracyjnej Gminy Kłodawa. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie swój adres zamieszkania i dowiedziały się czym jest patriotyzm lokalny.

 

 

To kolejne działanie przeprowadzone w naszym przedszkolu w Różankach, w ramach realizacji programu ,, Z ekologią za pan brat”. Dnia 13.02.2019 r. w grupie „Wesołych Misiów” odbyło się spotkanie, którego celem było wzbogacenie wiadomości dzieci na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, ich znaczenie dla środowiska, a także uwrażliwienie najmłodszych na los zwierząt leśnych podczas zimy.

 

 

Dnia 13.02.2018 r. „Tęczowe Nutki” realizując kolejne zadanie programu „Kreatywny Przedszkolak” postanowiły stworzyć zimowy pejzaż. Zima jest dla dzieci bardzo radosną porą roku, ale aura pogodowa nie pozwoliła w tym roku za dużo cieszyć się śniegiem. Dlatego przedszkolaki przy użyciu białego papieru bawiły się słuchając utworu A. Vivaldiego „ Cztery Pory Roku-Zima”.

 

 

W środę 13.02.2019 r. oddział w Różankach odwiedzili nasi utalentowani muzycznie absolwenci. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z realizowanym tematem tygodnia „Muzyka wokół nas”. Kilka skocznych i energicznych utworów na akordeonie zagrał dla nas Dawid Gigoła, a Hania Gigoła zaprezentowała wzruszający utwór ,,You raise me up” grając na trąbce.