Październik to czas kiszenia kapusty, bez której trudno sobie wyobrazić tradycyjną polską kuchnię. Grupa Misiów na zajęciach przedszkolnych poznała proces powstawania kapusty kiszonej domowym sposobem. Samodzielnie i z dużym zaangażowaniem dzieci kroiły liście kapusty, tarły marchewkę, dodawały sól, a na koniec mocno wszystko ubijały w misce i wkładały do słoików.

 

 

„Bajkowe Motyle” poznały na zajęciach nową technikę plastyczną – frotaż. Polega ona na odciskaniu faktury dowolnych przedmiotów na powierzchni papieru, przez przyłożenie go do danej rzeczy i mocne pocieranie kredką. Naszą fakturą były liście. Przedszkolaki bardzo się zainteresowały nowo poznaną metodą i dzięki temu stworzyły bardzo ciekawe prace.

 

 

Dnia 9 października w grupie „Mądrych Sówek" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Cieszymy się, że mimo wielu obowiązków rodzice przybyli do naszego przedszkola tak licznie, by towarzyszyć swoim „pociechom”.

 

 

Jesień jest dla przedszkolaków bardzo ciekawym czasem. Wiele się dzieje w lesie, ogrodzie i sadzie. „Radosne Słoneczka” poszły na spacer w poszukiwaniu drzew, na których rosną owoce. Idąc w kierunku jeziora napotkaliśmy dwie jabłonie i mogliśmy podziwiać piękne czerwone jabłka. Kilka z nich znaleźliśmy nieopodal drzew. Maluchy wiedzą już, skąd się biorą owoce, które często pałaszują z apetytem na drugie śniadanie.

 

 

Dnia 8 i 9 października, pani bibliotekarka z filii w Różankach, odwiedziła przedszkolaki z obydwu naszych oddziałów, aby zachęcić najmłodszych czytelników do odwiedzin w bibliotece i wzięcia udziału w projekcie „Mała książka-wielki człowiek”. Jest to akcja adresowana do dzieci w wieku 3-6 lat.