Temat: Dzień Marchewki
Data: 05.06.2020
Cel główny: Zachęcanie do jedzenia marchwi.
Kochane dzieci! Przyszedł czas na Dzień Marchewki! Ubierzcie się na pomarańczowo i poproście rodziców o przygotowanie kilku marchewek do zabaw.
1. Obejrzyj bajkę.

 

 

2. Zabawa „Marchewkowe pole”. Rodzic rozkłada na podłodze marchewki, następnie zakrywa je dużym kocem. Dziecko odnajduje marchewki przy pomocy dotyku.

3. Marchewkowy quiz:

-Czy marchewka to owoc, czy warzywo?
-Jaki kolor ma marchewka?
-Dlaczego powinniśmy jeść marchewkę?
-Podaj przykład jednej potrawy z marchewki.
-Gdzie rośnie marchewka?
-Jak nazywa się zielona część marchewki?
-O czym należy pamiętać przed zjedzeniem marchewki?

4. Obieranie marchewki przy pomocy obieraczki. Rodzic prezentuje, w jaki sposób obiera się marchewkę, następnie dziecko próbuje zrobić to samo.

5. Degustacja marchewki surowej i ugotowanej. Rodzic przygotowuje talerzyk z plasterkami marchewki surowej i talerzyk z plasterkami marchewki ugotowanej. Dziecko próbuje marchewki z każdego talerzyka, określa, która mu bardziej smakuje.

6. „Zgaduj-zgadula”. Rodzic przygotowuje po małym kawałku marchewki, jabłka i gruszki. Dziecko próbuje ich po kolei z zawiązaną na oczach chustą, starając się odgadnąć, który kawałek to marchewka.

7. Wyklej obrazek marchewki bibułą: na korzeń naklej jeden pomarańczowy pasek a na natkę – kilka zielonych pasków (załącznik – marchewka).

8. Upiecz z mamą ciasto marchewkowe.
http://www.i-lovelife.pl/kuchnia/ciasto-marchewkowe-z-kremem/

 

PLIKI:
MARCHEWKA