1. Zadanie na rozgrzewkę „Pokoloruj wg sylab” – pokoloruj obrazek według kodu, każda sylaba powinna być pokolorowana na inny kolor. Powiedz głośno sylabę, a później pokoloruj wszystkie pola, na których ją znajdziesz. (załącznik – pokoloruj wg sylaby)
2. Teraz zadanie, które sprawdzi, czy znasz się na pogodzie. Połącz chłopca z pogodą, która będzie odpowiednia do jego ubioru. (załącznik – co ubrać)
3. Poćwiczmy bystre oko, wytnij liście i dopasuj je do drzewa, z którego mogły spaść, pomogą Ci nożyczki i klej. (załącznik – dopasuj liście)
4. Poćwiczmy orientację w przestrzeni. Przyjrzyj się obrazkom, Rodzic przeczyta Ci zdanie pod każdym z nich, Twoim zadaniem jest pokolorować dokładnie, to o czym mówi zdanie. (załącznik – orientacja w przestrzeni)
5. Gotowy na następne zadanie? Rodzic przeczyta Ci co należy dorysować, aby uzupełnić rysunek. Na koniec pokoloruj resztę rysunku ulubionymi kolorami, pamiętaj by użyć więcej niż 3 kolorów. (załącznik – orientacja na kartce papieru)
6. Teraz będziemy porządkować przedmioty na wieszaku. Przygotuj nożyczki i klej, wytnij przedmioty, które umieszczone są pod wieszakiem i zgodnie z instrukcją czytaną przez rodzica „uporządkuj” rzeczy wykorzystując do tego wieszak. Bądź mistrzem porządku i spostrzegawczości! (załącznik – orientacja względem innego przedmiotu)
7. Na koniec ułóż puzzle przedstawiające mamę z dziećmi podczas spaceru. Układając opowiadaj mamie o wspaniałych chwilach, jakie z nią spędziłeś/aś. Pamiętaj, że dziś jest Dzień Mamy – uściskaj ją mocno i daj wielkiego buziaka.

 

 

PLIKI:
CO UBRAĆ
DOPASUJ LIŚCIE
ORIENTACJA NA KARTCE PAPIERU
ORIENTACJA W PRZESTRZENI
ORIENTACJA WZGLĘDEM INNEGO PRZEDMIOTU
POKOLORUJ WG SYLABY