PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

Dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami”, utrwalały wiedzę o zmysłach. Najbardziej skupiliśmy się nad „węchem” i „smakiem”. Ćwiczenia podczas zajęć polegały między innymi na rozpoznawaniu owoców lub warzyw z zasłoniętymi oczami.

Dla grupy „Radosne Słoneczka” zostały zorganizowane zajęcia z programu „Zdrowo i Sportowo” pod hasłem „Dzień Sportu” połączone z dniem otwartym dla rodziców. Dzięki sprzyjającej pogodzie, przygotowane zawody sportowe mogliśmy zrealizować na naszym placu przedszkolnym. Rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki, następnie wybraliśmy kapitanów drużyn i przeszliśmy do przygotowanych stanowisk. Dzieci wraz z rodzicami świetnie się bawiąc, pokonywały tory przeszkód, śmiechu było co nie miara. Wszystkie przedszkolaki w nagrodę za udział w zawodach otrzymały medale „Świetnego Sportowca”. Dodatkowo Stasiu Sapor wraz z rodzicami przygotował dla dzieci słodką niespodziankę w postaci jajka niespodzianki. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

W ramach zajęć gimnastycznych z elementami tańca dzieci z grupy „Mądre Sówki” wybrały się na świeże powietrze. Ćwiczenia z przyrządami gimnastycznymi, slalom, gry i zabawy w grupach sprawiły najmłodszym wiele radości. Gimnastyka na powietrzu to jedna z ulubionych aktywności przedszkolaków.

W piątki grupa młodsza oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach uczestniczy w zajęciach gimnastyczno-ruchowych z elementami tańca. Dzieci bardzo lubią tego rodzaju formy aktywności fizycznej i świetnie się przy nich bawią. Efekty naszych tańców – hulańców możemy zobaczyć na załączonych filmach.

12 maja obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych”. Z tej okazji w obu oddziałach przedszkolnych w Wojcieszycach i Różankach odwiedziła nas Pani pielęgniarka Maria Łuczkowska, która pracuje w szkole w Różankach i Kłodawie. Opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca oraz z jakimi problemami mogą się do niej zwrócić dzieci. Przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości dotyczące dbania o własne zdrowie i higienę. Serdecznie dziękujemy Pani Marii za poświęcony nam czas i życzymy pogody ducha i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Niejeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 8 maja „Sówki”, „Misie” i „Motyle” wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Różankach. Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania przedszkolaki poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy, nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu, odzieży ochronnej używanej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, możliwość usłyszenia sygnałów, które wzywają strażaków na akcję i strącanie pachołków silnym strumieniem wody. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszego wychowanka Filipa - Państwu Dorocie i Grzegorzowi Wardziakom oraz absolwentom naszego przedszkola Paulinie Stasiak i Kacprowi Jankowskiemu za poświęcony czas i zorganizowanie ciekawego spotkania.

Przedszkolaki z grupy „Mądre Sówki” dobrze wiedzą, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Na zajęciach, samodzielnie wykonywały przepyszne, zdrowe szaszłyki owocowe. Dzieci tego dnia miały dużo pracy - nadziewały na patyczki swoje ulubione smakołyki. Każdy mógł również spróbować zdrowego sosu, który wcześniej przygotowaliśmy. W zajęciach uczestniczyła Pani Dyrektor Joanna Grymuza, której dziękujemy za obecność i wspólną, „świetną” zabawę.

„Mądre Sówki” uczestniczyły w kolejnych zajęciach Programu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – tym razem o tematyce emocji. Dzieci z opowiadania Anety Konefał, czyli Misiowej Mamy, dowiedziały się co to jest złość i gdzie mieszka. Mały Miś bardzo pomógł przedszkolakom w zrozumieniu tej trudnej, ale potrzebnej emocji – pokazuje ona przecież na czym nam zależy. Po radach Małego Misia dotyczących „panowania” nad złością, przeszliśmy do wspólnego działania i wykonaliśmy „poskramiacz złości”. Z pomocą butelki plastikowej, gliceryny, wody i kolorowych brokatów, wykonaliśmy narzędzie do odwracania naszej uwagi od tej emocji. Dzieci z radością korzystały ze swojego „poskramiacza” mimo, że wcale nie czuły złości. Dobrze wiedzieć, że nasze narzędzie jest uniwersalne – przynosi radość i poskramia złość.