Nasze przedszkole bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh". Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach, podczas których dowiadują się, jak prawidłowo dbać o zęby i dlaczego jest to tak ważne. Działania edukacyjne ukierunkowane są na ukształtowanie w dzieciach nawyku codziennego dbania o higienę jamy ustnej, aby zmniejszyć u najmłodszych problem próchnicy ząbków. Po pierwszych zajęciach, w czasie których dzieci poznały „Pastusiową Krainę" oraz jej bohaterów, żaden przedszkolak nie chce przyjaźnić się z Robaczkiem Próchniaczkiem i wszyscy po śniadaniu dokładnie szorują ząbki.

Spotkania w Pastusiowej Krainie wzbogacają realizację Programu Promocji Zdrowia „Rośnij zdrowo i wesoło" autorstwa nauczycielek oddziału przedszkolnego w Różankach: p. E. Banickiej i p. A. Stasiak-Sprawki.
Dziś, w ramach realizacji programu zaprosiliśmy do naszego przedszkola stomatologa, Panią Magdalenę Kozaryn. Przypomniała Ona dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie. Zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby i co jeść, aby były one zdrowe. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą okazując duże zainteresowanie, o czym świadczyła ilość zadawanych pytań. Pamiętajmy wszyscy: piękny uśmiech, to zdrowy uśmiech!

GALERIA