Każdy przedszkolak ze zniecierpliwieniem oczekiwał momentu, kiedy będąc w pełni obywatelem Gminy Kłodawa, po trudzie całorocznej pracy, ale też dobrej zabawy, będzie mógł udać się na zasłużone wakacje. Przygotowania do uroczystości Pasowania na Obywatela Gminy i Zakończenia Roku Przedszkolnego trwały od wielu dni. Pod czujnym okiem nauczycieli, dzieci przygotowywały przedstawienie, które miało uświetnić ten jakże uroczysty dzień. To niezwykłe wydarzenie odbyło się 25 czerwca 2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wojcieszycach w obecności Rodziców, Wójta Gminy Kłodawa, pracowników oddziałów przedszkolnych i przybyłych Gości.

 Wspaniała zabawa i uśmiechnięte twarze dzieci to obrazki zaobserwowane podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę 14 czerwca na terenie stadionu sportowego w Różankach. Festyn został zorganizowany przy współpracy Rodziców, Urzędu Gminy Kłodawa oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Okazją do świętowania był Dzień Dziecka, Mamy i Taty, więc wszyscy dorośli Goście ze wzruszeniem i uśmiechem oglądali występy artystyczne, przygotowane przez ich pociechy. Dzieci mogły skorzystać z parku rozrywki, gdzie do dyspozycji były zjeżdżalnia, trampolina i wodne kule. Można było zrobić zdjęcie z bajkową postacią smoka – symbolu naszej „Wesołej Gromady" oraz wysłuchać pięknie śpiewających absolwentek przedszkola. Atrakcjom nie było końca: kucyk, motocykl żużlowy, samochód Straży Pożarnej, malowanie twarzy, loteria fantowa.

 Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając – również w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach, w ramach społecznej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom", zorganizowaliśmy „Tydzień z książką". W związku z tym 02 czerwca bajki z serii „Poczytaj mi mamo" czytała aktorka gorzowskiego teatru Pani Bożena Pomykała – Kukorowska, 04 czerwca odwiedziła nas Zastępczyni Skarbnika Urzędu Gminy w Kłodawie Pani Karolina Adamczyk, czytając dzieciom wiersze Brzechwy, a 05 czerwca czytała poezję Tuwima Główna Księgowa Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach Pani Wioletta Prokopowicz.

 W ramach uczestnictwa naszego przedszkola w Ogólnopolskim Programie "Czytające przedszkola", w dniach 01 – 08 czerwca 2014 r., przystąpiliśmy do obchodów "Tygodnia Czytania Dzieciom". W dniu rozpoczęcia akcji odwiedziły nas Panie Radne wsi Różanki – Pani Bożena Adamczak, która odczytała „Lokomotywę" J. Tuwima oraz Pani Katarzyna Chmiel „Rzepkę" tego samego autora. Każdego dnia w porze przedpołudniowej zapraszaliśmy w nasze przedszkolne progi innego gościa, który czytał nam bajki, opowiadania czy wiersze ze swojego dzieciństwa. I tak odwiedzili nas: Pani Anna Kazimierczyk, Pani Joanna Miliszewska, Pani Marzena Sawicka, Pani Katarzyna Wolak. Gościem była również uczennica klasy IV ZS w Różankach Paulina Stasiak.

 Przedszkolny Dzień Dziecka w „Wesołej Gromadzie" w Różankach rozpoczął się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. Dnia 21 maja gościł u nas Pan kominiarz, który poprosił dzieci o rysunki przedstawiające jego pracę. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do tworzenia, którego wyniki widać na załączonych zdjęciach. Pan Radosław nie mógł osobiście pojawić się w przedszkolu, ale jego żona Pani Asia, wybrała i nagrodziła najciekawsze prace. Każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę , wyróżnienie Ignacy Sawicki oraz Amelia Opszalska. Nagrody – gry planszowe otrzymali: Julia Banasiak, Kacper Owczarek, Natalia Czaja i Marysia Wilczyńska. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe prezenty i życzenia z okazji Dnia Dziecka. Pozostała część dnia to oczywiście wesoła zabawa, pieczone kiełbaski, lody dla ochłody, tańce i gry zręcznościowe oraz upominki. Było wesoło, kolorowo i bardzo miło.