Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach informuje, że zebrania organizacyjne z Rodzicami odbędą się w następujących terminach:

  • oddział Wojcieszyce
    26 sierpnia 2026 r. (środa) godz. 17.00
  • oddział Różanki
    27 sierpnia 2026 r. (czwartek) godz. 17.00

Dnia 28 sierpnia 2026 r. (piątek) w godz. 9.00 – 12.00 zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z Rodzicami na tzw. „godziny otwarte”. Będzie możliwość obejrzenia miejsca nauki i zabawy oraz poznania nauczycieli pracujących w Przedszkolu. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach informuje, iż nasze Przedszkole dla dzieci z terenu Gminy Kłodawa pełni dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu (pracuje tylko oddział w Różankach). W lipcu oddział w Wojcieszycach i Różankach będzie nieczynny. W miesiącu lipcu pełni dyżur przedszkole w Kłodawie (tam należy składać wnioski). Poniżej znajdują się wszelkie informacje dotyczące terminów i organizacji opieki wakacyjnej. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, iż rodzice składający wniosek na dyżur wakacyjny, zobowiązani są dołączyć zaświadczenia o zatrudnieniu, klauzulę RODO oraz dokonać wpłaty za zgłoszone dni (numer konta zostanie podany rodzicom w informacji na wskazanego maila we wniosku). Nie będą rozpatrywane wnioski złożone drogą mailową.

Wniosek o przyjęcie na dyżur wakacyjny
Zasady zapisów na opiekę wakacyjną
Klauzula informacyjna

W oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach odbyło się symboliczne zakończenie roku szkolnego, które było okazją do podsumowania wspólnie spędzonych miesięcy pełnych nauki, zabawy i niezapomnianych chwil. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy potwierdzające uczęszczanie do swoich grup przedszkolnych oraz drobne upominki. Był to miły gest, który miał podkreślić ich zaangażowanie, codzienne starania oraz rozwój osiągnięty w ciągu całego roku. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia na przedszkolaki czekała niespodzianka, która wywołała ogromne zaskoczenie i entuzjazm. Dzieci miały okazję wspólnie bawić się na ślizgawce wodnej, która dostarczyła im wielu pozytywnych emocji i stała się doskonałym zwieńczeniem całorocznej pracy. „Mokra” zabawa sprawiła wszystkim wiele radości i na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Życzymy wszystkim dzieciom słonecznych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Opracowały:
(-) Ewelina Świerkowska
(-) Marta Kaźmierczak
(-) Agata Mizgier

W oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach odbyły się wyjątkowe zajęcia poświęcone bezpieczeństwu podczas wakacji. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom najważniejszych zasad, które pomogą im spędzić letni wypoczynek w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. W zajęciach uczestniczyła także Pani Dyrektor Joanna Grymuza, która z zainteresowaniem obserwowała pracę dzieci. Na zakończenie spotkania podsumowała całe przedsięwzięcie, podkreślając zaangażowanie przedszkolaków oraz znaczenie znajomości zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom aktywnego udziału i życzyła wszystkim udanych, radosnych oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Mamy nadzieję, że po takim dniu każde dziecko będzie potrafiło właściwie zastosować poznane zasady bezpieczeństwa i poradzi sobie w różnych sytuacjach, które mogą pojawić się podczas wakacyjnych przygód.

Opracowały:
(-) Ewelina Świerkowska
(-) Marta Kaźmierczak
(-) Agata Mizgier

Pracownicy naszego Przedszkola mieli przyjemność uczestniczyć w festynie zorganizowanym przez Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp., podczas którego przygotowali dla dzieci atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy oraz wykonywanie brokatowych tatuaży, które wywoływały uśmiechy na twarzach zebranych i sprawiały im ogromną radość. Kolorowe wzory, bajkowe postacie i błyszczące ozdoby pozwoliły uczestnikom na chwilę przenieść się do świata wyobraźni i dobrej zabawy. Festyn był okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz wsparcia działalności Hospicjum. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją „cegiełkę” do tego wyjątkowego wydarzenia i sprawić uczestnikom wiele radości.

Opracowała:
(-) Marta Kaźmierczak

W ramach cyklu „Przygoda z Polską” dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” wybrały się w niezwykłą podróż do Poznania. Podczas zajęć przedszkolaki poznały legendę o słynnych poznańskich koziołkach, które każdego dnia pojawiają się na wieży ratusza i przyciągają uwagę mieszkańców oraz turystów. Opowieść wzbudziła duże zainteresowanie i była okazją do rozmowy o historii oraz tradycjach tego pięknego miasta. Następnie dzieci wykonały własne koziołki, wykazując się pomysłowością, kreatywnością i starannością. Powstały wyjątkowe prace, a zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze i sprawiły wszystkim wiele satysfakcji. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego „trykania” się koziołków, które dzieci przetestowały chętnie. Teraz nasze koziołki zdobią tablicę w sali i codziennie „trykają” się główkami na powitanie.

Opracowała:
(-) Marta Kaźmierczak

Kiedy temperatura na dworze rośnie, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wszyscy zaczynają myśleć o letnim wypoczynku. Aby każdy mógł zaplanować go „z głową”, w przedszkolu w Różankach odbyło się spotkanie, na którym przypomniano dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Pani Dyrektor Joanna Grymuza omówiła z przedszkolakami sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność oraz przekazała im kilka dobrych rad na nadchodzący wakacyjny czas. Dzieci słuchały uważnie i chętnie odpowiadały na pytania. Następnie każda grupa przedstawiła scenkę nt. wybranej sytuacji. Zrobiliśmy też przegląd wakacyjnych gadżetów dbających o nasze bezpieczeństwo, o których powinno pamiętać każde dziecko. Teraz już wszystkie przedszkolaki będą miały w głowie hasło: „Bezpieczeństwo ważna sprawa, wtedy spokojna jest każda zabawa”.

Opracowały:
(-) Karolina Kowalik
(-) Anna Głodek
(-) Elżbieta Banicka
(-) Marta Nowokuńska

Rodzice naszych Absolwentów z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach sprawili nam niezwykle miłą niespodziankę, przekazując na rzecz Przedszkola bramki do gry w piłkę nożną oraz kolorowe piłki. Dzięki tym prezentom dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, rozwijać swoje umiejętności sportowe oraz czerpać jeszcze więcej radości ze wspólnej zabawy. Z całego serca dziękujemy Państwu za ten piękny gest, życzliwość i wsparcie. Jesteśmy przekonani, że podarowany sprzęt będzie służył kolejnym pokoleniom przedszkolaków.

Opracowała:
(-) Agata Mizgier

To kolejny rok, gdy nasi podopieczni z oddziału przedszkolnego w Różankach żegnają Przedszkole i wyruszają w dalszą drogę edukacyjną. To wyjątkowy moment pełen wzruszeń, wspomnień oraz podsumowań wspólnie spędzonych lat. „Bajkowe Motyle” aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w uroczystości zakończenia roku przedszkolnego połączonej z pasowaniem na Obywatela Gminy Kłodawa. Dzieci z dumą zaprezentowały przygotowany program artystyczny, żegnając miejsce, które przez kilka lat było dla nich przestrzenią zabawy, nauki, odkrywania świata oraz nawiązywania pierwszych przyjaźni. Wielki aplauz publiczności zdobył układ taneczny zawierający elementy walca, twista i rock and rolla. Podczas występu przedszkolaki wykazały się odwagą, odpowiedzialnością, kulturą osobistą oraz umiejętnością współpracy w grupie. W uroczystości udział wzięli: Zastępca Wójta Gminy Kłodawa Pan Andrzej Kwiatkowski, Pani Dyrektor Joanna Grymuza, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Różankach Marta Andrzejewska, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Bożena Adamczak, Przedstawicielki Prezydium Rady Rodziców: Pani Joanna Strach, Pani Magdalena Dostatnia-Bartkiewicz oraz Pani Dorota Wardziak, a także Rodzice naszych przedszkolaków, Nauczyciele i pozostali Pracownicy Przedszkola. Swoją obecnością podkreślili oni rangę wydarzenia i wspólnie towarzyszyli dzieciom w tym wyjątkowym dniu pełnym radości, wzruszeń i wspomnień. Nie zabrakło serdecznych życzeń, słów uznania i podziękowań skierowanych do dzieci, rodziców oraz pracowników Przedszkola. Uroczystość była ważnym i wzruszającym wydarzeniem, stanowiącym podsumowanie kilku lat spędzonych w przedszkolu oraz przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole. Wysoki poziom zaangażowania dzieci, ich radość, entuzjazm i satysfakcja z udziału w uroczystości przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej, podniosłej atmosfery tego dnia. Życzymy wszystkim naszym Absolwentom wielu sukcesów, wspaniałych przyjaźni, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz niegasnącej ciekawości świata. Niech czas spędzony w Przedszkolu pozostanie dla nich pięknym wspomnieniem, do którego będą wracać z uśmiechem przez długie lata.

Opracowała:
(-) Elżbieta Banicka

Dnia 15 czerwca 2026r. w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach odbyło się uroczyste pożegnanie sześciolatków, które po wakacjach rozpoczną nowy etap swojej edukacyjnej przygody w szkole. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Joanna Grymuza, serdecznie witając wszystkich przybyłych Gości: Pana Andrzeja Kwiatkowskiego Zastępcę Wójta Gminy Kłodawa, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkim Absolwentów. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za wspólnie spędzone lata pełne radości, zabawy, nauki i niezapomnianych chwil, a Rodzicom za zaangażowanie oraz wsparcie działań podejmowanych na rzecz Przedszkola. Czas spędzony razem minął bardzo szybko, pozostawiając wiele pięknych wspomnień. Piękny i wzruszający występ był podsumowaniem lat spędzonych w Przedszkolu, a pasowanie na Honorowego Obywatela Gminy przez Zastępcę Wójta sprawiło, że dzieci poczuły się wyjątkowo. Nie zabrakło również pożegnania przez młodszych kolegów i koleżanki, którzy w serdeczny sposób życzyli powodzenia „starszakom”. Kolejna grupa młodych ludzi opuszcza mury naszego Przedszkola, rozpoczynając nową drogę pełną wyzwań i możliwości. Życzymy wszystkim Absolwentom wielu sukcesów, rozwijania pasji, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych, pełnych radości wakacji.

Opracowała:
(-) Agata Mizgier