W poniedziałek 18 listopada „Mądre Sówki” i „Bajkowe Motyle” wybrały się z wizytą do Ośrodka Zdrowia w Różankach. Pani pielęgniarka Dorota Gustowska oprowadziła dzieci w budynku ośrodka i opowiedziała, czym zajmuje się lekarz i pielęgniarka. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór i zdrowe odżywianie. Pani Dorotka uświadomiła maluchom, że sami nie mogą brać leków znajdujących się w domowej apteczce.

Dzieci miały okazję zważyć się i zmierzyć, a niektórzy zostali poddani badaniu mierzenia ciśnienia. Korzystając z okazji „Sówki” odwiedziły również gabinet stomatologiczny, w którym pani Danusia opowiedziała o zasadach dbania o zdrowy uśmiech. Za miłe spotkanie przedszkolaki serdecznie podziękowały Pracownikom ośrodka, wręczając laurkę.

 

 

GALERIA FOTO