Dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętność poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy. Spacer był związany z realizowanym w ciągu całego tygodnia tematem o bezpieczeństwie na drogach.