W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Mądre Sówki” brały udział w kolejnych zajęciach z programu „Witaminki”. Tym razem dzieci uczyły się o buraku. Na wstępie przedszkolaki obejrzały krótką animację z serii „Częstujcie się”, z której dowiedziały się, że buraki mają mocno farbujący sok, pochodzą z Grecji, a z jednej z ich odmian produkuje się cukier. Następnie dzieci przyjrzały się burakom w różnych odsłonach – surowej, gotowanej oraz płynnej, którą stanowiły butelki z sokiem z buraka. Najmłodsza grupa miała okazję zrobić surówkę z buraczków, a także skosztować soku buraczkowo-jabłkowego, który trafił w gust małych podniebień. Na koniec dzieci nakleiły na kartkę obrazek buraka pociętego na paski. Dzieci dobrze poradziły sobie z zadaniem.