W połowie grudnia dzieci z grupy „Mądre Sówki” po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z Programu „Witaminki”. Tym razem rozmawialiśmy o cebuli. Dzieci mogły obejrzeć aż cztery jej odmiany: cebulę białą, czerwoną, szalotkę i dymkę. Przedszkolaki obejrzały i omówiły każdy rodzaj cebuli, przekonaliśmy się, jak wygląda w przekroju. Zaobserwowały przy okazji że warzywo to składa się z warstw. Przy okazji maluszki poznały powiedzenie „ubrać się na cebulkę”. Dzieci dowiedziały się, że podczas krojenia cebuli uwalniają się substancje wywołujące łzy ale też, że z cebuli można wytworzyć zdrowy syrop, będący świetnym narzędziem do walki z przeziębieniem. Od razu też przygotowaliśmy taki specyfik. Grupa założyła również hodowlę szczypiorku i wykonała pracę plastyczną.