Podczas minionego tygodnia „Bajkowe Motyle” rozmawiały na temat wszelkiego rodzaju eksperymentów – tych prostych, ale także tych bardziej skomplikowanych. Podczas jednych z zajęć dzieci stawiały hipotezy na temat tego „co przyciąga magnes?”. Odpowiedzi były już nie tylko intuicyjne, ale także poparte doświadczeniem dzieci, które już w tym wieku nie raz eksperymentowały z magnesami. Wykonaliśmy także szereg doświadczeń z różnymi substancjami, zawsze w asyście nauczyciela – przygotowaliśmy rakietę i z pomocą powietrza pomagaliśmy jej wzbić się w przestrzeń „kosmiczną”, sprawdzaliśmy jak tańczy „magnetyczny jeż”, karmiliśmy magnesami potwora i samodzielnie stworzyliśmy „węglowe węże”. Zabawa była wyśmienita, a jak wiadomo dobra zabawa daje satysfakcję i niesie za sobą pozytywny ładunek emocjonalny, który dużo lepiej utrwala zdobytą wiedzę.