Ostatnio dzieci z najmłodszej i najstarszej grupy z przedszkola w Różankach wzięły udział w niezwykłych zajęciach. Przedszkolaki podziwiały reakcje chemiczne z użyciem suchego lodu, które zaprezentowała Pani Natalia – mama Maćka i Błażeja Gera. Pani Natalia rozpoczęła zajęcia od wyjaśnienia, czym jest suchy lód i o czym należy pamiętać, by eksperymenty z nim były bezpieczne. Dzieci mogły dotknąć bryłek zamrożonego dwutlenku węgla przez rękawiczkę, by przekonać się, że są zimniejsze od zamrożonej wody. Następnie, zapraszając ochotników do współpracy, Pani Natalia wyczarowała „dymiące” substancje w niewielkich zlewkach, oraz miskę wyrzucającą z siebie białe kłęby „dymu” rozchodzącego się po dywanie i pełznącego w stronę zachwyconych przedszkolaków.

Kolejne okrzyki radości rozbrzmiały, gdy buzujący roztwór zmienił się za pomocą odrobiny płynu do mycia naczyń w pianę. Podczas tych niezwykle ciekawych zajęć, dzieci miały również okazję, by stworzyć przy pomocy suchego lodu samopompujące się baloniki, a także wypróbować „dymiących” napojów. Serdecznie dziękujemy Pani Natalii za przygotowanie tych niecodziennych atrakcji.