Dzieci z najmłodszej grupy w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach, rozpoczęły blok tematyczny związany ze sztuką. Na jeden dzień sala przedszkolna zamieniła się w sale kinową. Po krótkiej pogadance na temat odpowiedniego zachowania w kinie oraz teatrze, dzieci dostały bilety do Kina „Radosne Słoneczka”, następnie ustawiły się w kolejce, aby usiąść na przygotowanych „fotelach” kinowych. Przedszkolaki poznały również tajniki teatru. Obejrzały sztukę odegraną przez Panią Tereskę pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci miały również możliwość wykazania się, odgrywając różne role za pomocą pacynek. To był niezwykły tydzień.