„Bajkowe Motyle” rozpoczęły tydzień pod hasłem „zwierzęta zimą”. Po wysłuchaniu opowiadania szukaliśmy odpowiedzi, jak my możemy pomóc zwierzętom zimą i wpadliśmy na pomysł wystawienia karmników. Pogoda za oknem zrobiła się iście zimowa, co tylko utwierdziło dzieci w przekonaniu, że taka pomoc najbardziej przyda się ptakom – bo im mogliśmy pomóc tu i teraz. Tak więc ubraliśmy się, wzięliśmy karmniki i ziarno, by na przedszkolnych parapetach urządzić spokojny kąt dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Przypomnieliśmy sobie także o ciszy, jaką należy zachować przy obserwacji ptaków w karmniku.