Dzieci z Przedszkola w Wojcieszycach uczestniczyły w seansie filmowym połączonym z warsztatami w kinie Helios. W życiu Kici Koci ciągle coś się działo. Kiedy nie lepiła bałwana i nie rzucała się śnieżkami z przyjaciółmi, wyruszyła z tatą w wielką podróż i przekonała się, że kolej to świetna sprawa. Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzała do biblioteki, gdzie dowiedziała się, jak powstają książki. Także w domu czekało na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządziła smaczną zupę i upiekła ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchorowała i nie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanęła na nogi. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach o zdrowym odżywianiu, który poprowadziła jedna z Pań pracujących w kinie. To był bardzo udany wyjazd.