Sezon na ogórki rozpoczął się również w „Wesołej Gromadzie”. Już od rana w sali „Radosnych Słoneczek” unosił się zapach kopru, chrzanu oraz czosnku. Obie grupy zgromadziły się, aby wspólnie ukisić ogórki. Przedszkolaki po umyciu rąk założyły na siebie piękne fartuszki i różowo - niebieskie chustki, by móc przystąpić do pracy. Dzieci z pomocą Pań wypełniły ogórkami po brzegi przygotowane słoiki. Po dodaniu kopru, czosnku i chrzanu zalaliśmy naszych zielonych „przyjaciół” osoloną wodą. Już następnego dnia skosztujemy przygotowane przez nas specjały.