9 lutego obchodzimy Światowy Dzień Pizzy. Wielu z nas ten dzień podoba się nawet bardziej niż Tłusty Czwartek. Dlatego też grupa „Wesołe Misie” postanowiła uczcić ten dzień i zrobić własną pizzę. Nasza sala zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerię, a dzieci założyły fartuszki i wcieliły się w postaci kucharzy. Zajęcia zaczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat składników, które możemy dodać do pizzy oraz zwróciliśmy uwagę na przykładowe menu, jakie możemy znaleźć w pizzerii. Następnie przeszliśmy do najbardziej oczekiwanej czynności – do robienia ciasta. Wielką „frajdę” sprawiło naszym przedszkolakom przesypywanie składników do misek, formowanie kulek drożdżowych, smarowanie ciasta sosem pomidorowym, tarkowanie i sypanie ciasta serem oraz szynką.

Do jednej pizzy „Wesołe Misie” dodały również ulubioną paprykę i kukurydzę. Gdy wszystko było już gotowe nasza pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. W tym czasie dzieci zrobiły pracę plastyczną. Ich zadaniem było wycinanie „składników”, które chciałyby umieścić w swojej własnej pizzy i przyklejenie ich na szablon pizzy. Kiedy minął już czas pieczenia naszych „pyszności” dzieci usiadły do stolików i z wielkim apetytem spróbowały swoich własnych wypieków. Mówimy Wam - nasza pizza wyszła rewelacyjna. Na zakończenie dnia, na naszych dzielnych kucharzy czekała odznaka z rysunkiem pizzy.