Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem tego dnia jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co możemy zrobić dla ziemi, aby „była szczęśliwa”, przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. Cała społeczność przedszkolna w praktyczny sposób pokazała, że dbamy o środowisko i pozbieraliśmy śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest wspólne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.