W ostatnich dniach dużo czasu spędzamy na rozmowach o zjawiskach atmosferycznych oraz pogodzie, jaką widzimy za oknem. Każdy z przedszkolaków dostał kalendarz pogody i w stałych godzinach obserwujemy ciągle zmieniającą się aurę. Raz widzimy mgłę, raz chmury, a za chwilę – Słońce. Nieomylne jest więc powiedzenie „w marcu jak w garncu”, które „Wesołe Misie” doskonale już znają. Niedawno nasze dzieci miały okazję wcielić się w rolę prezentera pogody. W naszej sali pojawiła się mapa Polski, a na niej zawieszone nazwy miast, symbole zjawisk atmosferycznych i termometry wskazujące temperatury.

To było nie lada wyzwanie dla naszych „Misiów”, ale poradzili sobie z tym zadaniem fantastycznie. Opowiadali co widzą na obrazkach, odczytywali temperaturę, mówili również, jak możemy się ubrać w daną pogodę. Przy okazji dzieci miały możliwość przypomnienia, w jakim miejscu na mapie leżą konkretne miasta, gdzie jest morze, a gdzie góry. Możemy śmiało powiedzieć, że zabawa w prezenterów pogody udała nam się znakomicie.