Ostatni tydzień września rozpoczęliśmy od przywitania jesieni. Przedszkolaki z Różanek przyszły z tej okazji wystrojone w liście, jarzębinę, żołędzie i inne akcenty kojarzone z tą porą roku, niektórzy przebrali się za leśne zwierzątka. Już przed wejściem do przedszkola dzieci mogły podziwiać dekorację w postaci koszy wypełnionych po brzegi darami jesieni, zaś w środku czekała na nie niespodzianka. Odwiedziła je Pani Jesień, rozsypując wokół kolorowe liście i zapraszając do wspólnej zabawy. Dzieci tańczyły przy jesiennych piosenkach, rozwiązywały zagadki o złotej porze roku i malowały drzewka z papieru. Z okazji nadejścia jesieni, dzieci dostały na drugie śniadanie zestaw owoców. Przedszkolaki przekonały się, że odejście lata wcale nie musi być smutne – wszak po nim przychodzi piękna, kolorowa jesień, pełna darów z lasu i ogrodu.