Korzystając ze słonecznej pogody, „Mądre Sówki” wybrały się na boisko przy stadionie w Różankach. Dzieci najpierw rozruszały się nieco podczas rozgrzewki, a następnie korzystając ze swoich nieskończonych pokładów energii, „puściły się” biegiem za piłką. Każde z nich mogło też popróbować swoich sił w rzutach karnych. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola. Tego dnia, „wybiegane” maluszki z wielką chęcią udały się na drzemkę.