Jeśli zimową porą za oknem deszcz i chlapa, a chcielibyśmy ulepić śniegową kulkę czy bałwana... Grupa „Wesołych Misiów” mimo niesprzyjających do zabawy warunków atmosferycznych postanowiła działać. Za sprawą sztucznego śniegu, który dzieci wykonały z pomocą nauczyciela bawiły się i lepiły śniegowe figurki. Do wytworzenia masy potrzebna była mąka ziemniaczana i olej. Sensoryczne zabawy sztucznym śniegiem były niezwykłą przyjemnością dla małych rączek i sprawiły, że dzieci zaczęły się uśmiechać.