Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element ich rozwoju. Pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy ciała, rozwijają umiejętność skupienia uwagi, a także rozwijają ogólną koordynację ciała. Podczas ostatnich zajęć gimnastycznych „Wesołe Misie” bawiły się z woreczkami gimnastycznymi, przechodziły tor ułożony ze skakanek, skakały do obręczy oraz przechodziły przez nie. Dodatkowo, ćwiczenia gimnastyczne to bardzo ważny element, który pomaga przedszkolakom rozwijać umiejętność samodzielnego rozbierania i ubierania się.