Maj jest miesiącem szczególnym w naszej historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są trzy bardzo ważne Święta: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi, a 3 Maja – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Obchody tych ważnych dla nas Świąt zaczęliśmy już w dniach poprzedzających Majowe Święta. Także w oddziale przedszkolnym w Różankach odbyła się uroczysta akademia, w której brali udział nasze przedszkolaki. Celem tej uroczystości było zapoznanie dzieci z historią Polski, rozwijanie u dzieci postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej oraz kształtowanie w nich świadomości, że są Polakami – dumą narodu. Na naszej uroczystości gościliśmy: Wójta Gminy Kłodawa Panią Annę Mołodciak, Panią Dyrektor Joannę Grymuzę, Panią Bożenę Popowską, Panią Justynę Piotrzkiewicz, Pana Grzegorza Zapytowskiego, Pana Tomasza Rawę oraz Przedstawicieli Rady Rodziców – Panią Małgorzatę Żabską i Panią Elżbietę Głuchowską. Uroczystość zaczęła się od wniesienia Flagi Państwowej przez Poczet Sztandarowy przedszkola i w postawie na baczność odśpiewanie Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Chcielibyśmy zaznaczyć, że każda osoba uczęszczająca do naszego przedszkola odśpiewała cztery zwrotki hymnu, co jest oznaką prawdziwego patriotyzmu. Po zakończonym hymnie głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Grymuza i serdecznie powitała wszystkich obecnych w naszej sali. Następnie przed naszymi najmłodszymi wystąpiła Pani Wójt Anna Mołodciak, która podziwiała ich zaangażowanie i włożony trud w przygotowanie całego występu artystycznego. Pani Wójt nigdy nie zapomina o naszych podopiecznych i zawsze ma dla nich upominki, na które dzieci nie mogą się doczekać. Nasze pociechy zaprezentowały nam występ o tematyce patriotycznej i wyrecytowały wzruszające wiersze o naszej Ojczyźnie – Polsce. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia z wszystkimi obecnymi na uroczystości.