Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ważne jest zdrowie oraz jak powinniśmy o nie dbać. Tego w ostatnim czasie dowiedziały się „Wesołe Misie”, które zrealizowały tygodniowy temat „Zdrowie naszym skarbem”. W związku z tym przedszkolaki wybrały się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia i spotkały się z Panią pielęgniarką, która oprowadziła nas po przychodni i o wszystkim opowiedziała. „Wesołe Misie” odwiedziły dziecięcy gabinet lekarski i miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda bilans najmłodszych, a także zapoznać się ze stetoskopem. W gabinecie zabiegowym dzieci miały szansę zmierzyć sobie ciśnienie, zważyć się i zmierzyć, a także poznały przyrząd do zapisywania pracy serca – aparat EKG. Pani pielęgniarka oprowadziła nas również po gabinecie stomatologicznym. Dzieci mogły zapoznać się z pracą stomatologa oraz poznać przyrządy niezbędne do jego pracy. Na koniec przedszkolaki dostały naklejkę „dzielnego pacjenta”, na którą zasłużyły.