W ostatnich dniach dużo mówiliśmy o dinozaurach, którymi dzieci są bardzo zainteresowane. Zabawa, która miała ostatnio miejsce w sali „Wesołych Misiów” to zabawa w ich poszukiwanie. Dinozaury zostały uwięzione w kolorowych galaretkach i zadaniem przedszkolaków było uwolnienie ich z niej. Oprócz dobrej zabawy dzieci miały możliwość stymulacji sensorycznej, która wyostrza nasze zmysły oraz doskonale ćwiczy małe rączki. Galaretka ma też ciekawą konsystencję – przedszkolaki ściskały ją, ugniatały, czuły jej zapach a nawet smak, ponieważ niektórzy z ogromnym uśmiechem na twarzy próbowały tej słodkiej masy. Na koniec dzieci posługiwały się nożyczkami - ich zadaniem było przecięcie puzzli z dinozaurami po liniach oraz właściwe przyklejenie ich na kartce papieru.