Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą „Wesołych Misiów” przetrwają ją na pewno. A to za sprawą karmików, które zostały wystawione na placu przedszkolnym koło naszej sali. Dzieci przypomniały sobie, jakie przysmaki lubią nasze ptaki i tym uzupełniły ich domki – karmniki. Przedszkolaki porozwieszały też na drzewach kule z nasionami. Następnie wypatrywały nadlatujące ptaki. Dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele z nich mogłoby nie przetrwać zimy. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczne za taką pomoc ze strony przedszkolaków.