Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej w Wojcieszycach miały zajęcia o zimie. Wysłuchały opowiadania o Poszukiwaczach Zimy, brały udział w poszukiwaniu Pani Zimy oraz stworzyły swoją mapę skojarzeniową związaną z poznaną porą roku. Na koniec największą atrakcją były zabawy z cieczą nienewtonowską, którą dzieci wykonały z pomocą Pani Dyrektor oraz Pani Eweliny. Przedszkolaki lepiły kulki, zanurzały swoje rączki w cieczy oraz w czarodziejski sposób podnosiły miskę bez jej trzymania. Zabawy poprzez doświadczenia są najlepszą formą nauki u dzieci w wieku przedszkolnym.