Niedawno podczas zajęć w grupie „Mądrych Sówek” do dzieci dołączyli rodzice oraz dziadkowie, aby wspólnie z najmłodszymi uczestniczyć w zajęciach o kosmosie. Dzieci rozwiązywały zagadki i słuchały ciekawostek o Układzie Słonecznym, a następnie wraz ze swoimi bliskimi wzięły udział w misji na nieznaną planetę. Dorośli świetnie się odnaleźli w tej zabawie – udawali fotele dla małych astronautów, zafundowali swoim „szkrabom” mocny start rakiety, a także przeobrazili się w skały, które dzielni podróżnicy musieli pokonywać wędrując po obcej planecie. W czasie zabawy dzieci napotkały też jej mieszkańców i miały nawet okazję nauczyć się języka ufoludkowego. Po tej przygodzie, wszyscy wspólnie wykonali pracę plastyczną – statek kosmiczny z ufoludkiem na pokładzie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach pojechały do sali zabaw „Arkadia”. Od rana najmłodszym towarzyszyły szerokie uśmiechy i pełne ekscytacji oczekiwanie. Jedną z pierwszych atrakcji był przejazd autokarem, co było dla dzieci dużym przeżyciem i wywołało same uśmiechy na ich twarzach. Podczas pobytu w „Arkadii” dzieci prócz zabawy doskonaliły także współpracę, trenowały dzielenie się zabawkami i planowanie własnego czasu. Nauka przez zabawę jest jedną z najprzyjemniejszych form nauki dla przedszkolaków. Po zadowolonych minach przedszkolaków zdecydowanie możemy powiedzieć, że wyjazd był bardzo udany.

Również w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

W ten piękny, słoneczny dzień w naszym przedszkolu w Różankach obchodziliśmy urodziny naszego przyjaciela – pluszowego misia. W przedszkolu, jak co roku Święto Pluszowego Misia było obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło z domu swojego najmilszego misia. Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich grup i ich misiów. Dzieci odgadywały zagadkę odnośnie naszego przyjaciela. Następnie został odczytany list, który miś zostawił wszystkim dzieciom. Zapoznaliśmy się z historią jego powstania, a potem tańczyliśmy do misiowych utworów. Dodatkowo dzieci brały udział w konkursach. Ich zadaniem było zebrać ręką w kuchennej rękawicy papierowych kubeczków, a także jak najszybciej zjeść miodek z talerzyka. Śmiechów naszych przedszkolaków było co nie miara. Podsumowując nasz radosny dzień, dzieci wykonały pracę plastyczną – misia z talerzyków. Na koniec dostały dyplom za uczestnictwo w tym szczególnym dniu.

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Mądre Sówki” brały udział w kolejnych zajęciach z programu „Witaminki”. Tym razem dzieci uczyły się o buraku. Na wstępie przedszkolaki obejrzały krótką animację z serii „Częstujcie się”, z której dowiedziały się, że buraki mają mocno farbujący sok, pochodzą z Grecji, a z jednej z ich odmian produkuje się cukier. Następnie dzieci przyjrzały się burakom w różnych odsłonach – surowej, gotowanej oraz płynnej, którą stanowiły butelki z sokiem z buraka. Najmłodsza grupa miała okazję zrobić surówkę z buraczków, a także skosztować soku buraczkowo-jabłkowego, który trafił w gust małych podniebień. Na koniec dzieci nakleiły na kartkę obrazek buraka pociętego na paski. Dzieci dobrze poradziły sobie z zadaniem.