Najmłodsze przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach realizowały w ostatnich dniach blok tematyczny związany z patriotyzmem. Dzieci poznały symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Chcąc uczcić swoją Ojczyznę, wykonały pracę plastyczną związaną z naszą kochaną Polską. Dzięki temu, z okazji Święta Niepodległości, ich biało-czerwone serduszka będą zdobiły salę przedszkolną.

Przygotowując się do obchodów Święta Niepodległości, dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” podczas zajęć przypominały sobie symbole narodowe. Dodatkowym zadaniem było wykonanie wspólnej pracy z Panią Dyrektor - domu z dachem w barwach biało- czerwonych i mapą Polski. Każdy sumiennie podjął się wykonania pracy. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju w którym żyjemy.

Z dnia na dzień temperatura spada, a zmrok zapada szybciej. Wszędzie wokół widać liczne zmiany zachodzące w przyrodzie – obserwujemy na przykład odloty ptaków, czy sypiące się z drzew liście. Ten ostatni aspekt jesiennej aury przykuł uwagę dzieci z grupy „Mądre Sówki”. Na przedszkolnym placu pojawiło się ostatnio mnóstwo żółtych liści klonu, wywołując euforię u najmłodszych. Dzieci z radością zbierały je w bukiety, podrzucały w górę albo tworzyły stosy. Sprawdziliśmy również, jak opadające liście zasypały park przy ulicy Dębowej. Dzieci z zachwytem zanurzały buciki w grubej warstwie dębowych liści i oceniały, czy na drzewach zostało ich mało czy dużo. Podczas naszej wyprawy mijaliśmy też ciekawe owoce krzewów, występujące jesienią: śnieguliczki białej, czeremchy zwyczajnej oraz ognika szkarłatnego.

Dzieci z grupy „Radosne Słoneczka”, rozpoczęły swój projekt edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury”. Nasze pierwsze wykonane zadanie było związane z tematyką jesienną, dzieci miały okazję wykorzystać liście do zabaw na powietrzu, by następnie znaleźć te wybrane z których stworzyły piękną kreację dla baletnicy. Dzieciom bardzo spodobał się ten rodzaj aktywności.

Listopad rozpoczęliśmy Dniem Postaci z Bajek. Przedszkolaki zaprezentowały się tego dnia w strojach nawiązujących do swoich ulubionych bohaterów. Panie również przeobraziły się w znane postaci z bajek. Pośród atrakcji, które czekały na dzieci w przedszkolu, znalazły się: teatrzyk lalkowy pt.: „Gdzie jest ogon Kłapouchego?”, taniec – zamrażaniec z udziałem Elsy i Anny, gra w zbijanego „śnieżną kulą”, również prowadzona przez bajkowe siostry, udział w misji „Psiego Patrolu” oraz przyjęcie urodzinowe Kłapouchego. Uśmiechy na twarzach dzieci potwierdzały, że zabawy w tak niezwykłym towarzystwie bardzo im się podobały.