Za oknem pojawiają się pierwsze oznaki nadejścia zimy. Jednak grupa „Wesołych Misiów” korzysta jeszcze z uroków naszej pięknej złotej jesieni i stworzyła magiczną pracę jesiennych liści. Przedszkolaki miały za zadanie sypać sól po szablonie liścia, a następnie pomalować je wodą zabarwioną kolorową farbą. Była to wyśmienita zabawa plastyczna dla naszych przedszkolaków, a dodatkową atrakcją były dla nich doznania sensoryczne.

Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci z grup „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” poznały słownictwo związane z pojazdami. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i pląsach. Na zakończenie przedszkolaki kolorowały pojazdy.

Serdeczne podziękowanie dla Strażaków OSP w Różankach, za wyczyszczenie dachu i rynien w naszych oddziałach przedszkolnych w Wojcieszycach i Różankach.

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy między innymi prawidłowo się odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - wyciskarką wolnoobrotową oraz przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie przygotowanych marchewek oraz jabłek i sok z gotowy! Wykonany samodzielnie przez dzieci z małą pomocą Pani Dyrektor, bez dodatku cukru i konserwantów smakował wyśmienicie. W tych jesiennych dniach przyda nam się duża dawka witamin dla wzmocnienia układu odpornościowego.

Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ważne jest zdrowie oraz jak powinniśmy o nie dbać. Tego w ostatnim czasie dowiedziały się „Wesołe Misie”, które zrealizowały tygodniowy temat „Zdrowie naszym skarbem”. W związku z tym przedszkolaki wybrały się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia i spotkały się z Panią pielęgniarką, która oprowadziła nas po przychodni i o wszystkim opowiedziała. „Wesołe Misie” odwiedziły dziecięcy gabinet lekarski i miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda bilans najmłodszych, a także zapoznać się ze stetoskopem. W gabinecie zabiegowym dzieci miały szansę zmierzyć sobie ciśnienie, zważyć się i zmierzyć, a także poznały przyrząd do zapisywania pracy serca – aparat EKG. Pani pielęgniarka oprowadziła nas również po gabinecie stomatologicznym. Dzieci mogły zapoznać się z pracą stomatologa oraz poznać przyrządy niezbędne do jego pracy. Na koniec przedszkolaki dostały naklejkę „dzielnego pacjenta”, na którą zasłużyły.