Dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach uczestniczyły w seansie filmowym połączonym ze zwiedzaniem Multikina. „Ella, Bella, Bingo” to historia przyjaźni, do której wkrada się zazdrość o nowego kolegę. Film w lekkiej, przystępnej formie pokazuje co jest najważniejsze w przyjacielskiej relacji, uczy rozwiązywania konfliktów, a także kreatywności i współpracy. Po obejrzanym filmie przedszkolaki pod okiem doświadczonego pracownika zwiedzały kino. Pani wprowadziła młodych kinomanów w filmowy świat i opowiedziała o tajnikach pracy na poszczególnych stanowiskach m.in. biletera, kasjera czy pracownika obsługi baru. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Dzieci z grupy „Wesołe Misie” wykonały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko”. Tym razem nasza praca polegała na stworzeniu świeczników. Wpadliśmy na pomysł, że będą one zrobione ze starych płyt CD. Dzieci zabrały się do pracy błyskawicznie i z dużym zaangażowaniem. Do dekoracji płyt posłużyły nam między innymi naklejki w kształcie gwiazdek, serc czy muszelek. Po skończonym dekorowaniu, każdemu przedszkolakowi nauczyciel przykleił świeczkę do wykonanego świecznika. Nasze zuchy włożyły w tę pracę całe swoje serce, a na koniec dnia z dumą zabrały ją do domu. Mamy nadzieje, że od teraz świeczniki rozświetlają domy naszych przedszkolaków.

Przy okazji realizacji bloku tematycznego dotyczącego zawodów Mały Miś zaprosił „Bajkowe Motyle” do realizacji modułu „Misiowa Wyspa Talentów”. Zadaniem przedszkolaków było przyjście do przedszkola przebranym za kogoś, kim chce się być w przyszłości. I tak, tego dnia w naszej sali zagościły baletnice, fryzjerki, piosenkarki, gimnastyczka, dwie panie doktor, mechanik samochodowy, kierowcy rajdowi i piłkarze - mieliśmy też prawdziwego paleontologa! Każde dziecko opowiedziało kim chce zostać i dlaczego oraz co ze sobą przyniosło. Niecodzienni „mali dorośli” wywołali niemałe poruszenie w przedszkolu – każdy pytał, o to co dzieje się w „Bajkowych Motylach” – a my tego dnia spełnialiśmy małe – wielkie marzenia o byciu dorosłym.

Pod koniec stycznia, w ramach realizacji Programu „Witaminki”, dzieci z grupy „Mądre Sówki” poznały ciekawe warzywo – brokuła. Najmłodsi mogli dotknąć i obejrzeć z bliska tę pełną wartościowych składników roślinę. Każde z nich wypowiedziało się na temat swoich spostrzeżeń dotyczących wyglądu brokuła. Dzieci zauważyły, że jest on podobny do innego warzywa, kalafiora oraz – że przypomina drzewo. Przedszkolaki, tak jak bohater zajęć, pobawiły się w udawanie drzewka, a także wykorzystały brokuły i inne warzywa do wykonania makiety lasu. Te wesołe zabawy rozbudziły zainteresowanie dzieci zdrową żywnością – z pewnością chętniej sięgną teraz po zielone warzywa o ciekawym wyglądzie.

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej w Wojcieszycach obchodziły „Dzień Pizzy”. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały wszystkie składniki. Wielką „frajdę” dzieciom sprawiły już same przygotowania. Gdy wszystko było gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie z wielkim apetytem próbowaliśmy własnoręcznie przygotowanego smakołyku, na degustacje zaprosiliśmy również Panią Dyrektor. Zapach unoszący się w przedszkolu sprawiał, że wszystkim „ciekła ślinka”.