I w Wojcieszycach przedszkolaki z radością obchodziły Międzynarodowy Dzień Puzzli- jedno z wielu nietypowych świąt. Jak wiadomo układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. To znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni, wytrwałość i cierpliwość. Przedszkolaki układały puzzle różnego rodzaju. Lalki i klocki tego dnia poszły odpocząć, za to wszystkie dzieci w mniejszych i większych grupach z zapałem układały puzzle. Dzień minął nam bardzo radośnie i aktywnie.

„Mądre Sówki” poznały już dobrze Pracowników przedszkola, jednak nie wszystkie wiedziały, czym każda z Pań się zajmuje. Dlatego podczas jednych z ostatnich zajęć omówiliśmy sobie zawody, które dzieci na co dzień spotykają w przedszkolu. Przedszkolaki same opowiedziały o czynnościach Nauczyciela i Pomocy, gdyż te mogą zaobserwować same. Natomiast pracę Pani Dyrektor, Pani Intendentki i Pani Kucharki przedszkolaki poznały przy okazji zwiedzania przedszkola. „Mądre Sówki” pierwszy raz miały okazję zajrzeć do miejsc dla nich niedostępnych. Najżywszym zainteresowaniem grupa zareagowała na wycieczkę do kuchni, do której prowadzi niewidziany dotąd przez dzieci korytarz, a sama kuchnia skrywa w sobie mnóstwo ciekawych sprzętów. Teraz „maluszki” mogą powiedzieć, że znają przedszkole
jak własną kieszeń.

Ostatnio na przedszkolaki z Różanek czekała niespodzianka – zabawy z okazji Międzynarodowego Dnia Puzzli. Najmłodsi uwielbiają łamigłówki i ducha rywalizacji, dlatego chętnie wzięły udział w turnieju układania puzzli, a także wykonały pracę plastyczną, przy której trzeba było nieco „pogłówkować”. Dzieci ułożyły też tor z puzzli sensorycznych, które dostarczyły im ciekawych wrażeń dotykowych. Zachęcamy wszystkich, aby przy okazji tego nietypowego święta odkryli na nowo tę wartościową, lecz nieco zapomnianą zabawę, stanowiącą nie tylko świetną rozrywkę ale też gimnastykę dla mózgu.

W przedszkolu w Wojcieszycach gościliśmy Panią Aleksandrę Popiołek – pracownika Nadleśnictwa Kłodawa. Pani leśnik opowiadała dzieciom o tym, jakie ptaki można spotkać w naszej okolicy podczas zimy i w jaki sposób my możemy im pomóc przetrwać ten trudny czas. Dzieci usłyszały również o zwyczajach niektórych zwierząt leśnych - że lisek to bałaganiarz zupełnie nie dbający o swoją norkę, natomiast borsuk to czyścioszek, który z wielką starannością czyści swoje mieszkanie. Pani Ola swoje opowiadanie ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi - zdjęciami zwierząt oraz ptaków i ich przysmaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Pani Oli za wizytę w naszym przedszkolu.

W ostatnim czasie dzieci z najmłodszej grupy z Różanek poznawały zawody. Część z nich wymieniła zawody swoich rodziców, niektóre omówiliśmy posiłkując się ilustracjami, zaś zawód piekarza postanowiliśmy wykorzystać, jako motyw w zabawie. Dzieci chętnie ugniatały masę solną i lepiły z niej okrągłe bułeczki. Po wyschnięciu, przedszkolaki nadały swoim wypiekom rumiany kolor przy pomocy farb. Pięknie prezentujące się kajzerki dzieci zabrały do domu, gdzie mogą nimi ucieszyć misie i lalki.