Jest taki rodzaj jedzenia, który lubią nawet „niejadki” i z pewnością jednym z nich jest pizza. Jeśli zrobić ją samodzielnie, ze starannie wybranych składników może być zdrowym i zbilansowanym posiłkiem. „Bajkowe Motyle” postanowiły podjąć to wyzwanie. Po starannym umyciu rąk, ubraniu fartuszków i chustek na głowy zabraliśmy się do pracy – omówiliśmy składniki, jakie będą nam potrzebne do zrobienia ciasta oraz te, które wykorzystamy jako dodatki do pizzy. Gdy wszystko było gotowe danie powędrowało w asyście dzieci do kuchni, gdzie Pani Laura – kucharka użyczyła nam piekarnika – pozostało tylko cierpliwie poczekać, aż nasz smakołyk będzie gotowy. Zapach unosił się w całym przedszkolu, a gdy gotowa pizza wróciła do sali z apetytem zjedliśmy po kawałku, a także poczęstowaliśmy innych. Własnoręczne gotowanie mimo, że wymaga dużo pracy powoduje, że apetyt rośnie „w miarę tworzenia”.

9 lutego obchodzimy Światowy Dzień Pizzy. Wielu z nas ten dzień podoba się nawet bardziej niż Tłusty Czwartek. Dlatego też grupa „Wesołe Misie” postanowiła uczcić ten dzień i zrobić własną pizzę. Nasza sala zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerię, a dzieci założyły fartuszki i wcieliły się w postaci kucharzy. Zajęcia zaczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat składników, które możemy dodać do pizzy oraz zwróciliśmy uwagę na przykładowe menu, jakie możemy znaleźć w pizzerii. Następnie przeszliśmy do najbardziej oczekiwanej czynności – do robienia ciasta. Wielką „frajdę” sprawiło naszym przedszkolakom przesypywanie składników do misek, formowanie kulek drożdżowych, smarowanie ciasta sosem pomidorowym, tarkowanie i sypanie ciasta serem oraz szynką.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Karnawałowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowe, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Dzieci z wielkim żalem opuszczały balową salę. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele zadowolenia i uśmiechu. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Karnawał to czas, na który czekają nie tylko dorośli, ale także i dzieci. Piękne, kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Różankach na długo wyczekiwanym przez nich balu. Od rana można było zauważyć zachwyty i wspólne rozmowy o strojach karnawałowych, w których dzieci przyszły tego dnia do przedszkola. W salach przedszkolnych spotkać można było: księżniczki, wróżki, syreny, Myszki Miki, piratów, strażaków, policjantów czy Spider - Manów. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Radosny wystrój sal, balony i dobre humory wszystkich dookoła zachęcały nas do zabawy.

Dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” przyniosły do przedszkola swoje najukochańsze maskotki, samochodziki, lalki. Radość na buźkach towarzyszyła dzieciom od samego wejścia do sali. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przyniesione przez kolegów i koleżanki przedmioty. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje zabawki i z chęcią opowiadały, czym najbardziej lubią się bawić i dlaczego wybrały właśnie tą, aby przynieść ją do przedszkola. Dzień, który upłynął na wspólnej zabawie, był pełen uśmiechu i radości.