8 marca od zawsze kojarzy nam się z tulipankiem, czekoladą i wielkim uśmiechem na chłopięcych i męskich twarzach. Tego dnia wszystkie Kobietki z oddziału przedszkolnego w Różankach wkroczyły do swoich sal w koronach na głowach, usiadły do specjalnie przygotowanego stolika i zaczęły świętowanie. Zebraliśmy się wszyscy, by przywitać Gości, którzy o nas pamiętali – Radę Rodziców oraz Panią Dyrektor. Po ciepłych życzeniach od naszych Pań chłopcy stanęli na wysokości zadania i zaśpiewali „Sto lat” tak głośno, jak tylko potrafili. Każda „duża” Kobietka została uhonorowana kwiatkiem, a te „małe” dostały „małe co nie co”. Po wspólnych zdjęciach rozpoczęliśmy „Wielki test prawdziwych kobietek”. Nasze zawodniczki dzielnie wykonywały przeróżne zadania – wieszały pranie, wkręcały śrubki, opatrywały kolegów, robiły makijaż modelkom czy przechadzały się w butach na obcasach. Bez dwóch zdań każda dziewczynka zasłużyła na miano „Prawdziwej Kobietki”. Dzień minął nam w przemiłej atmosferze – dziękujemy każdemu, kto pamiętał o nas tego dnia. Każdy taki gest przynosi radość nie tylko dużym, ale przede wszystkim małym członkom naszej przedszkolnej społeczności.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera panowała już od samego rana towarzyszyła wszystkim. W tym szczególnym dniu kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „Sto lat” oraz wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże, dziękują chłopcom za piękne życzenia. Dziękujemy również Radzie Rodziców za pamięć w tym szczególnym dniu.

Podczas minionego tygodnia „Bajkowe Motyle” rozmawiały na temat wszelkiego rodzaju eksperymentów – tych prostych, ale także tych bardziej skomplikowanych. Podczas jednych z zajęć dzieci stawiały hipotezy na temat tego „co przyciąga magnes?”. Odpowiedzi były już nie tylko intuicyjne, ale także poparte doświadczeniem dzieci, które już w tym wieku nie raz eksperymentowały z magnesami. Wykonaliśmy także szereg doświadczeń z różnymi substancjami, zawsze w asyście nauczyciela – przygotowaliśmy rakietę i z pomocą powietrza pomagaliśmy jej wzbić się w przestrzeń „kosmiczną”, sprawdzaliśmy jak tańczy „magnetyczny jeż”, karmiliśmy magnesami potwora i samodzielnie stworzyliśmy „węglowe węże”. Zabawa była wyśmienita, a jak wiadomo dobra zabawa daje satysfakcję i niesie za sobą pozytywny ładunek emocjonalny, który dużo lepiej utrwala zdobytą wiedzę.

W ostatnich dniach dużo mówiliśmy o dinozaurach, którymi dzieci są bardzo zainteresowane. Zabawa, która miała ostatnio miejsce w sali „Wesołych Misiów” to zabawa w ich poszukiwanie. Dinozaury zostały uwięzione w kolorowych galaretkach i zadaniem przedszkolaków było uwolnienie ich z niej. Oprócz dobrej zabawy dzieci miały możliwość stymulacji sensorycznej, która wyostrza nasze zmysły oraz doskonale ćwiczy małe rączki. Galaretka ma też ciekawą konsystencję – przedszkolaki ściskały ją, ugniatały, czuły jej zapach a nawet smak, ponieważ niektórzy z ogromnym uśmiechem na twarzy próbowały tej słodkiej masy. Na koniec dzieci posługiwały się nożyczkami - ich zadaniem było przecięcie puzzli z dinozaurami po liniach oraz właściwe przyklejenie ich na kartce papieru.

Dzieci z najmłodszej grupy w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach, rozpoczęły blok tematyczny związany ze sztuką. Na jeden dzień sala przedszkolna zamieniła się w sale kinową. Po krótkiej pogadance na temat odpowiedniego zachowania w kinie oraz teatrze, dzieci dostały bilety do Kina „Radosne Słoneczka”, następnie ustawiły się w kolejce, aby usiąść na przygotowanych „fotelach” kinowych. Przedszkolaki poznały również tajniki teatru. Obejrzały sztukę odegraną przez Panią Tereskę pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci miały również możliwość wykazania się, odgrywając różne role za pomocą pacynek. To był niezwykły tydzień.