Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. W czwartek 21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu przedszkolaki przygotowywały samodzielnie swoje śniadania, czyli kolorowe kanapki oraz owocowe szaszłyki. Uroczystość rozpoczęła się od występów dzieci, przebranych za panie pracujące w przedszkolu. Było mnóstwo śmiechu i radości. Pani Dyrektor wspólnie z wszystkimi Paniami również przygotowały dla nich niespodziankę taniec „Makarena”. Dzieci w dużym skupieniu oglądały występ. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer. W barwnym korowodzie z Marzannami i pomponami w rączkach, szliśmy przez wieś śpiewając wiosenne piosenki. Przedszkolaki z wiosennymi życzeniami odwiedziły pobliski sklep oraz Przewodniczącego Rady Gminy Kłodawa Pana Andrzeja Koronę. W tym dniu nie zabrakło wiosennych zabaw: „Idzie bocian”, „Żabki skaczą”. Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Pani Wiosna zawita do nas na dobre.

Pierwszy Dzień Wiosny w oddziale przedszkolnym w Różankach rozpoczął się już wcześnie rano, gdy na naszej bramce wejściowej zawisł napis i balonowe kwiaty. Dzieci tego dnia ubrane na zielono witały się z paniami wiosennymi pozdrowieniami. Już od samego rana czekała na nas moc atrakcji, w tym własnoręcznie przygotowywanie kolorowych kanapek na śniadanie oraz szaszłyków owocowych na drugie śniadanie. Po posiłkach bawiliśmy się w „żabie” zabawy sprawnościowe oraz malowaliśmy stopami i dłońmi wielkoformatową tęczę. Zabawy było „po pachy”, ale prawdziwe atrakcje pojawiły się wraz z Panią Dyrektor – wiosna wpadła do przedszkola i zamieniła panie w dzieci, a dzieci w panie. Na szczęście nasze przedszkolaki nie miały najmniejszego problemu z odgadnięciem, kto jest kim.

Przedstawiciele Przedszkola „Wesoła Gromada” wspólnie z Paniami, w pierwszy dzień wiosny udali się z wiosennymi życzeniami do Pani Wójt Gminy Kłodawa Anny Mołodciak. Przedszkolaki otrzymały od Pani Wójt wiosenne bratki oraz życzenia samych słonecznych dni, najmłodsi skorzystali z okazji i podziwiali statuetki, nagrody i wyróżnienia, jakie zebrała u siebie w gabinecie nasza Gospodyni.

Zbliżająca się nowa pora roku sprawia, że wszędzie budzi się przyroda, co skłania ludzi do porządkowania podwórek i domów. My też chcieliśmy, aby w naszej sali zapanował „nowy” porządek, dlatego w tym tygodniu na poważnie wzięliśmy się za wiosenne porządki. Segregowaliśmy zabawki, klocki, porządkowaliśmy swoje teczki i segregatory, ale jak wiadomo każda czynność w przedszkolu ma swoje „drugie dno”. „Bajkowe Motyle” ćwiczyły segregowanie, klasyfikowanie według konkretnych cech oraz przeliczanie. Jak powszechnie wiadomo, każda czynność może być dobrą zabawą – i tak było z wiosennymi porządkami w naszej grupie.

Tematem naszych rozmów w ostatnich dniach były powroty ptaków z ciepłych krajów. Dowiedzieliśmy się, jakie są zwyczaje bocianów, a także jakie ludowe przesądy są z nimi związane. Na zakończenie zajęć „Tęczowe Nutki” wykonały pracę plastyczną „Bocian kle, kle”.