W ostatnich dniach dużo czasu spędzamy na rozmowach o zjawiskach atmosferycznych oraz pogodzie, jaką widzimy za oknem. Każdy z przedszkolaków dostał kalendarz pogody i w stałych godzinach obserwujemy ciągle zmieniającą się aurę. Raz widzimy mgłę, raz chmury, a za chwilę – Słońce. Nieomylne jest więc powiedzenie „w marcu jak w garncu”, które „Wesołe Misie” doskonale już znają. Niedawno nasze dzieci miały okazję wcielić się w rolę prezentera pogody. W naszej sali pojawiła się mapa Polski, a na niej zawieszone nazwy miast, symbole zjawisk atmosferycznych i termometry wskazujące temperatury.

Zajęcia z języka angielskiego w najmłodszych grupach przedszkolnych opierać się muszą głownie na zabawie. Tak też jest w oddziale przedszkolnym w Różankach, gdzie „Mądre Sówki” poznawały i utrwalały słownictwo związane z magicznym światem bajek. Materiał językowy utrwalaliśmy podczas zabaw na dywanie oraz piosenek i krótkich filmów animowanych. Nie mogło zabraknąć ulubionej zabawy naszych przedszkolaków, czyli „What`s missing?”. To jedna z lepszych sytuacji do komunikowania się wyłącznie w języku angielskim, wspierając się jedynie gestem i intuicją słuchaczy, a dodatkowo jest to przecież świetna rozrywka! Magiczny świat bajek pochłonął nas bez reszty.

W minionym tygodniu grupa „Wesołe Misie” rozmawiała o kosmosie. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego, a także dowiedziały się kim jest astronauta. Przedszkolaki przypomniały sobie nazwy ośmiu planet oraz czym każda z nich się charakteryzuje. Nie zabrakło ulubionej piosenki dzieci „W Układzie Słonecznym”, której wysłuchały w skupieniu. Dodatkowymi atrakcjami tego tygodnia było stworzenie przez dzieci pojazdu kosmicznego jakim jest ufo z ufoludkiem w środku. Praca powstała z papierowych talerzyków, plasteliny oraz kubeczków. Następnie powstał kosmos zamknięty w słoiku. Dzieci kolorowały zabarwioną wodą watę i posypywały ją brokatem. Ten tydzień był jednym z najbardziej fascynujących w przedszkolu.

Wraz z nadejściem słońca i cieplejszych dni „Wesołe Misie” wcieliły się w rolę małych ogrodników. Postanowiły posadzić piękne, kolorowe kwiatki – bratki, aby jak najszybciej przywołać do naszego przedszkola upragnioną wiosnę. Na swoje zajęcia przyrodnicze zaprosiły miłego gościa – Panią Dyrektor Joannę Grymuzę, która pomogła nam uporać się z nie lada zadaniem. Przedszkolaki wsypywały ziemię do doniczek, wkładały tam kwiaty i zasypywały je. Wszystko to robiły przy pomocy niezbędnych narzędzi, takich jak łopatki czy grabki. Na koniec z niewielką pomocą Pań podlały wszystkie kwiaty, które mamy nadzieje wyrosną kolorowe i będą cieszyły oczy każdego z nas.

Jak co roku społeczność „Wesołej Gromady” pamiętała o Sołtysach z naszej najbliższej okolicy. Pięknie wykonane kartki trafiły w ręce Pani Sołtys wsi Santoczno Marii Matwiejuk, Pana Sołtysa wsi Różanki Sławomira Radeckiego oraz Pani Sołtys wsi Wojcieszyce Eweliny Juszczyk. Za wspaniałą współpracę, pamięć o małych i dużych z naszego przedszkola, za uśmiech i serdeczne słowa – DZIĘKUJEMY.