Dzieci z grupy w „Radosne Słoneczka” w czasie zajęć poznały wygląd i nazwy wiosennych kwiatów. Przedszkolaki rozpoznawały kolory roślin, rozwiązywały o nich krótkie zagadki oraz dowiedziały się które z nich są pod ochroną. Następnie wykonały pracę plastyczną „Wiosenny kwiat” poprzez wyklejanie kolorowym papierem (wydzieranką) konturów wybranych wcześniej kwiatów. Wszystkie prace wyszły wspaniałe, a nasza sala od tego dnia usłana jest kwiatami.

Za oknem jest coraz cieplej i słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z takiej aury skorzystały dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach wybierając się na spacer. Przedszkolaki obserwowały oznaki nowej pory roku – szukały zwiastunów wiosny, co nie było dla nich wcale trudne. Udało się znaleźć ich całkiem sporo, po drodze zauważyły pierwsze wiosenne kwiatki, a na drzewach i krzewach dostrzegały pąki. Takie wiosenne spacery są bardzo korzystne dla zdrowia – wpływają na kondycję i poprawiają samopoczucie, dlatego będziemy z nich często korzystać.

Również w Wojcieszycach odbył się Dzień Piżamy. Tego dnia dzieci oraz wszystkie Panie przyszły do przedszkola w swoich kolorowych piżamkach. Rozpoczynając zajęcia zwróciliśmy uwagę, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna dzieci w kierunku różnego rodzaju chorób oraz wyjaśniliśmy, że Dzień Piżamy to nie tylko zabawa, a także zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Dzieci w tym szczególnym dniu wysłuchały bajki czytanej przez Panią Dyrektor Joannę Grymuzę pt. „Kicia Kocia jest chora”, następnie zamieniły się w lekarzy i badały siebie nawzajem. Wszyscy zaprezentowali swoje piżamy na specjalnym wybiegu oraz projektowali swoje nocne odzienie. Na koniec wyszliśmy przed przedszkole w celu pokazania społeczności lokalnej obchodzony przez nas dzień wykonując różne ćwiczenia w swoich piżamach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

Grupa „Wesołe Misie” w ostatnich dniach wybrała się na wycieczkę do Muzeum Lubuskiego. Odbyły się tam warsztaty świąteczne pt. „Wielkanocne Zwyczaje”. Na samym początku przedszkolaki zostały oprowadzone po Muzeum i zapoznane z zasadami, jakie tam panują. Po zajęciu miejsc pani prowadząca zapoznała nas ze zwyczajami wielkanocnymi. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy oraz poznaliśmy tradycje Świąt Wielkiej Nocy. Mogliśmy zobaczyć własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne, a nawet pisanki.

Dzieci z najmłodszej grupy oddziału przedszkolnego w Różankach omawiały w ostatnim czasie marcową pogodę. Przy tej okazji przedszkolaki dowiedziały się, że w marcu zaczynają się prace ogrodowe. Dlatego na zakończenie bloku tematycznego o marcowej pogodzie, stworzyliśmy na naszych parapetach zielony ogródek. Dzieci posadziły cebule, by wyhodować szczypiorek, wsadziły do ziemi korzenie pietruszki korzeniowej i nasionka naciowej, zaś rzeżucha i fasola zostały umieszczone w pojemnikach z watą. Przedszkolaki wszystko podlały wodą z konewki i obiecały dbać o wschodzące roślinki.