Dnia 14.03 od samego rana w naszych przedszkolach witaliśmy uśmiechnięte i radosne dzieci ubrane w piżamy. A to wszystko za sprawą dość nietypowego dnia – Dnia Piżamy. Działo się to wszystko w ramach akcji charytatywnej „Dzień Piżamy – Obudź w sobie Anioła” organizowanej przez fundację „Gdy liczy się czas”. Zorganizowanie takiego dnia miało na celu solidaryzowanie się z dziećmi chorymi na nowotwory. Te osoby większość swojego czasu spędzają w szpitalach leżąc w łóżkach, a ubrani są właśnie w piżamy. 

W naszych grupach wszyscy stanęli na wysokości zadania – prawie nikt nie zapomniał wziąć piżamy z domu. Spotkaliśmy się wszyscy w grupie „Mądrych Sówek” i zaczęliśmy wspólne zabawy. Na naszych zajęciach nie zabrakło również Pani Dyrektor – Joanny Grymuzy, która razem z nami bawiła się wspaniale. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć edukacyjnych – pogadanki o tym, co jest niezbędne w naszym życiu, aby być zdrowym. Dzieci miały wiele bardzo mądrych i prawidłowych pomysłów.

Przedszkolaki z Wojcieszyc tego dnia odwiedziły również Przedszkole w Kłodawie. Na miejscu przywitała nas dyrektor Przedszkola Pani Stanisława Szpyra. Podczas pobytu w placówce dzieci mogły skorzystać z sali zabaw, która jest miejscem dla dzieci, gdzie mogą one, aktywnie i ciekawie spędzić czas. Przedszkolaki skorzystały również z sali multimedialnej, gdzie przy użyciu rzutnika grały w gry rozwijające ich spostrzegawczość, refleks i szybkość reagowania. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach wybrały się na wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury. Przedszkolaki wraz z Paniami po budynku oprowadzał dyrektor Pan Jarosław Pikuła, za co serdecznie dziękujemy. W czasie trwania wycieczki zobaczyliśmy salę konferencyjną, świetlicę, a także aulę na której są przygotowywane różnego rodzaju występy. Dzieci miały również możliwość obejrzenia biblioteki, w której przywitała nas Pani Monika. W bibliotece mogliśmy oglądać książki, grać w gry, a także układać różnego rodzaju układanki. To była bardzo udana wizyta.

Przyszedł marzec, a z nim pierwsze oznaki upragnionej wiosny. Z uśmiechem na ustach obserwujemy, jak przyroda budzi się do życia. Zauważamy pierwsze wiosenne kwiaty, od rana słychać utęskniony śpiew ptaków, a dzień stał się znacznie dłuższy. Korzystając ze sprzyjającej pogody, dzieci z grupy „Wesołe Misie” wybrały się na spacer w poszukiwaniu naszej pięknej Pani Wiosny. I udało się ją odnaleźć! W okolicznych ogródkach już zakwitły pierwsze krokusy, przebiły się przebiśniegi, hiacynty rozchylały listki, a żonkile były zachwycająco piękne. Na wierzbie pojawiły się bazie, na niektórych drzewach pączki, a na pączkach – bączki. Po drodze widzieliśmy też kolorowe kwiatki – bratki. Na niebie zauważyliśmy również klucze ptaków, które postanowiły wrócić już do nas i wsłuchiwaliśmy się w ich magiczny śpiew. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem szukali pierwszych oznak naszej pory roku, która zbliża się do nas wielkimi krokami.

Ruch jest niezwykle ważnym czynnikiem rozwoju młodego człowieka, a połączony z rozwijaniem wiedzy o swoim ciele ma też zbawienny wpływ na rozwój mózgu i radzenie sobie z własną cielesnością. Bariera bliskości jest jedną z trudniejszych do pokonania, jednak emocje towarzyszące nam podczas dobrej zabawy pomagają oswoić się nie tylko z drugą osobą, ale także kształtują schemat ciała dziecka. „Bajkowe Motyle” korzystając z zajęć ruchowych pracowały Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - utrwalały wiedzę na temat swojego ciała.