Tydzień przed Wielkanocą w grupie „Bajkowych Motyli” upływa pod znakiem przygotowań. Przypominamy sobie o tradycjach tych Świąt, własnoręcznie wykonujemy kartki dla najbliższych, komponujemy koszyczek wraz ze składnikami niezbędnymi do „święconki” oraz „dekorujemy” jajka wielkanocne. Wszystko to, by celebrować świąteczny czas i przygotować się do wspólnego spędzania czasu z rodzinami. Na parapecie w naszej sali pojawił się też mały „ogródek wielkanocny” z ziołami i tradycyjną rzeżuchą. Przedszkolaki życzą wszystkim Wesołych Świąt Wielkiej Nocy oraz czasu pełnego rodzinnego ciepła, a w poniedziałek wielkanocny mokrych psikusów.

Radosna i kolorowa Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Wspólnie zadbaliśmy o to, aby nie zabrakło kreatywnych pomysłów w tym czasie. Dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” wykonały na zajęciach zające z kubeczków. Po wykonaniu swoich prac przedszkolaki włożyły do nich watę, a następnie wsypały do środka rzeżuchę. Na koniec dnia każde dziecko zabrało swoją pracę do domu, aby mogła zdobić ich domy.

Przed nami wielkie przygotowania do Wielkanocy, która już za kilka dni zagości w naszych domach. Z tego względu również w przedszkolu postanowiliśmy porozmawiać o obrzędach i tradycjach świątecznych. Przypomnieliśmy sobie co kojarzy nam się z Wielkanocą, co wkładamy do koszyka wielkanocnego, jak również jakie potrawy przygotowujemy na stół, przy którym spędzamy ten cudowny czas z rodziną. „Wesołe Misie” przygotowały kartki wielkanocne, układały puzzle, rozwiązywały zadania matematyczne przeliczając pisanki, a także pokonywały tory przeszkód. Pierwszym ćwiczeniem był wyścig z jajkiem – dzieci przenosiły jajko na drewnianych łyżkach, w taki sposób, aby nie spadło przekazując je kolejnej osobie z rzędu. Kolejną zabawą była jajeczna „czołganka” – dzieci czołgały się trzymając plastikowe jajko w ręku pokonując wyznaczoną trasę tak, aby nie dotknąć sznurka. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z niecierpliwością czekają na te świąteczne dni.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas najważniejsze Święta w roku – Święta Wielkanocne. Wielkanoc bez wątpienia kojarzy nam się z przygotowaniem „święconki”. Na początku dzieci z ciekawością obejrzały kolorowe obrazki przedstawiające to, co wkładamy do koszyczka wielkanocnego i dowiedziały się co symbolizują te pokarmy. Następnie przeszliśmy do części praktycznej przygotowań do Świąt, czyli do farbowania jajek. W tej czynności pomogła nam Pani Dyrektor, która wraz z dziećmi wykonała to zadanie idealnie. Na koniec zajęć dzieci po kolei wkładały do przygotowanego koszyczka poszczególne pokarmy, które powinny się w nim znaleźć.

Tematem naszych ostatnich zajęć była nadchodząca pora roku – wiosna. Mówiliśmy o jej pierwszych oznakach, o tym, czym się charakteryzuje, ale dowiedzieliśmy się, że wiosenne prace ogrodowe zaczynają się już w marcu. Dlatego „Wesołe Misie” zamieniły się na chwilę w pracowitych ogrodników. Dzieci posadziły cebulki, z których wyrośnie szczypior, zasiały nasionka pietruszki, a w pojemnikach z watą umieściły rzeżuchę. Dodatkowo do wody włożyły czubek pietruszki, aby zobaczyć czy wyrośnie nam jej natka. Na koniec wszystko zostało podlane wodą i umieszczone na parapetach, gdzie powstał nasz wiosenny ogródek. „Wesołe Misie” obiecały dbać i pielęgnować nasze roślinki.