Kiedy „Mądre Sówki” dowiedziały się, że zbliża się bardzo ważne Święto – Dzień Babci i Dziadka, od razu zabrały się do przygotowywania prezentów dla ukochanych bliskich. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, dbając o estetkę prac, przyklejały serduszka do patyczków, oraz ozdabiały ramkę z buzią wnuczęcia. Włożyły w wykonanie prezentów całe serduszka, by obdarować Babcie i Dziadków jak najlepszymi upominkami.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy „Wesołe Misie” własnoręcznie wykonały upominki dla swoich kochanych Dziadków. Przedszkolaki przygotowały pachnące mydełka dla Babć oraz laurki w kształcie filiżanek z herbatką dla Dziadków. Zadania te wykonały bardzo starannie - do mydełek wsypywały płatki kwiatów oraz brokat, a na filiżanki przyklejały serduszka. Była to bardzo miła niespodzianka, która udowadnia, jak najmłodsi kochają swoich Dziadków.

Babcia z Dziadkiem to Osoby niezwykle ważne w życiu przedszkolaków z grupy „Bajkowe Motyle”. W związku z Ich świętem dzieci z wielkim zapałem zabrały się do tej niezwykle przyjemnej pracy. Podczas rozmów na dywanie opisywaliśmy wygląd naszych Babć i Dziadków, a na ich podstawie wykonaliśmy piękne breloczki. Kolejnym zadaniem było określenie tego, co dzieci lubią robić najbardziej z Dziadkami – najprzyjemniejszą odpowiedzią było przytulanie, kto nie lubi tulić się do swoich ukochanych? Tak więc, jako symbol wielkiego „przytulasa” dzieci wykonały interaktywną laurkę z własnych zdjęciem. Wszystkie prace przebiegały w gwarze opowiadań o tym, jak cudownie mieć Babcie i Dziadków, spędzać z Nimi czas i korzystać z Ich dobroci, co dodatkowo umilało pracę.

W ramach realizacji Programu edukacyjnego „Gramy zmysłami” dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” uczestniczyły w zajęciach pt. „Akademia smaku”. Zadaniem przedszkolaków było rozpoznawanie pokarmów rozpoczynających się na daną głoskę, nie mogło się obyć bez próbowania każdego „przedstawiciela” alfabetu. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i świetnie się przy tym bawiły, z niecierpliwością czekają na kolejne, pyszne zadanie projektowe.

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą „Wesołych Misiów” przetrwają ją na pewno. A to za sprawą karmików, które zostały wystawione na placu przedszkolnym koło naszej sali. Dzieci przypomniały sobie, jakie przysmaki lubią nasze ptaki i tym uzupełniły ich domki – karmniki. Przedszkolaki porozwieszały też na drzewach kule z nasionami. Następnie wypatrywały nadlatujące ptaki. Dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele z nich mogłoby nie przetrwać zimy. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczne za taką pomoc ze strony przedszkolaków.