Przedszkolaki z Różanek kochają zwierzęta i chętnie biorą udział w działaniach na ich rzecz. Dlatego też, kiedy temperatura na dworze gwałtownie spadła „Mądre Sówki” pomyślały o ptaszkach, które o tej porze roku mają problem ze znalezieniem pożywienia. Dzieci umieściły na jednym z przedszkolnych okien pomalowany wcześniej przez siebie karmnik i uzupełniły go ziarnami słonecznika. Ponadto przedszkolaki powkładały kule tłuszczowe między gałęzie drzew. Do tak przygotowanej stołówki z pewnością zawita niejeden głodny ptaszek.

Dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” na zajęciach miały za zadanie rozpoznać ptaki przedstawione na zdjęciach – wiedza ta została utrwalona poprzez zabawę. Następnie ułożyliśmy puzzle z pociętych obrazków, kolejnym zadaniem było kolorowanie ptaka, którego na sam koniec złożyliśmy. To był bardzo pracowity dzień, a dzieci oprócz talentu plastycznego popisały się także wiedzą.

Serdecznie dziękujemy firmie „Altanka” za otrzymane karmniki dla ptaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomalowały otrzymany prezent. Dzięki temu nasze karmniki są kolorowe i będą widoczne dla każdego odwiedzającego go ptaszka. Możemy zapewnić, że będą dobrze służyć naszym skrzydlatym gościom przez wiele lat.

„Chodzi, ale w miejscu stoi,
bije – nikt się go nie boi.
Cyfry ma na tarczy,
czy to już wystarczy?”
Jedną z trudniejszych umiejętności do kształtowania u dzieci w wieku przedszkolnym jest ocena zmian zachodzących w czasie. Małe przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały o zegarach z różnych epok. Dzieci miały również możliwość obejrzenia z bliska zegarów o których usłyszały.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, niezwykle radosny, spędzany w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy. Także w naszym Przedszkolu w Wojcieszycach nastał wspaniały moment - Wigilia. Świąteczne dekoracje i dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Zanim wszyscy zasiedli do stołu, Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny, który podziwiały Panie wraz z Panią Dyrektor, Panią Księgową i Przedstawicielką Rady Rodziców Panią Kamilą Żelazowską. Po pięknym, wzruszającym przedstawieniu wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, dzieląc się wcześniej opłatkiem i składając sobie serdeczne życzenia. Dzieci z apetytem zajadały potrawy wigilijne oraz przygotowane przez siebie pierniczki. Pani Kamila spotkała Świętego Mikołaja, który przekazał upominki, zostały one wręczone Dzieciom i Paniom. Podczas posiłku w tle cicho rozbrzmiewały pastorałki i kolędy. Dzień był bardzo radosny i wprowadził nas w świąteczny nastrój. Wszystkim Przedszkolakom i Ich Rodzicom życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt.