Przyszedł czas na wykonywanie ozdób choinkowych, w dzisiejszych czasach rzadko wieszanych na choinkach. „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” wspólnie z Panią Dyrektor i Paniami z kolorowych pasków robiły pawie oczka, które później łączyły ze sobą tworząc łańcuch. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły swoje dzieła. Porównywały z innymi długość swoich łańcuchów. Na zakończenie połączyliśmy wszystkie razem tworząc jeden długi łańcuch. Była to świetna zabawa, a przy okazji ćwiczyliśmy sprawność manualną.

Przedszkole w Różankach również włączyło się w akcję pomocy potrzebującym. W ten przedświąteczny czas postanowiliśmy pomóc osobom samotnym z Domu Pomocy Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim. W ostatnich dniach nasza zbiórka dobiegła końca,   a nasi podopieczni z wielką przyjemnością spakowali przyniesione dary. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wnieść odrobinę radości w życie Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i sprawić, aby choć na chwilę zapomnieli o troskach, problemach i samotności. Za każdy dar, dobre serce i niesienie chęci pomocy – dziękujemy Wam Drodzy Rodzice i Dzieci!

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do akcji MEiN „Razem na święta”. Prowadziliśmy zbiórkę na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim, w którą licznie włączyli się nasi Wychowankowie z oddziału w Wojcieszycach wraz z Rodzicami. Zgromadzone środki higieniczne, niezbędne do codziennego użytku dla chorych, przekazaliśmy Pracownikom Hospicjum. Dzięki tej akcji możemy sprawić innym przyjemność. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom!

W tym przepięknym, przedświątecznym okresie zorganizowaliśmy dzień otwarty i zaprosiliśmy do naszego Przedszkola rodziców „Wesołych Misiów”. Serdecznie powitaliśmy ich piosenką oraz wspólnie bawiliśmy się w kole. Aby wprowadzić wszystkich w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia przeczytaliśmy piękną opowieść o Aniołku i Kocurze, odpowiadaliśmy na pytania dotyczące Świąt, a z kawałków bibuły stworzyliśmy piękną kolorową bombkę. Kolejnym wspólnym zadaniem było przeniesienie bombki za pomocą słomki na drugą stronę dywanu. Dzielni rodzice z wielkim zaangażowaniem pomagali swoim pociechom. Na koniec wspólnie zasiedliśmy do stolików i dekorowaliśmy pierniczki, które przedszkolaki wcześniej przygotowały na zajęciach. Oczywiście każdy „Wesoły Miś” musiał zdegustować i sprawdzić, czy pierniczki na pewno się udały. Takie zajęcia sprawiły dużo radości i uśmiechów na twarzach naszych dzieci. Niech ten przedświąteczny okres będzie dla nich zawsze tak miły. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i zaangażowanie na zajęciach.

Dzieci z grupy „Mądre Sówki” uwielbiają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, w tym pomaganie w kuchni. Pieczenie pierniczków jest przez nie szczególnie lubiane, mogą bowiem same wykonać sporą część pracy, która jest ucztą dla zmysłów – wokół unosi się słodka woń miodu i korzennych przypraw, można zanurzać rączki w składnikach o różnej konsystencji, ugniatać ciasto, jak plastelinę i wycinać wymyślne kształty foremkami. Potem można puścić wodze fantazji dekorując ciasteczka, by wreszcie cieszyć się ich przepysznym smakiem. Ostatnie zajęcia były dla nich zatem czystą przyjemnością – większą część pracy przedszkolaki wykonały same, przy niewielkiej pomocy Pani Karoliny, która pomogła wyrobić ciasto i rozwałkować je na odpowiednią grubość. Teraz pięknie udekorowane pierniczki będą ozdobą świątecznego stołu.